کد خبر : 73818

نماینده مردم اهواز با اشاره به تصویب مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودرو در سال آینده گفت: متاسفانه آنچه که از شرکت‌های خودروساز داخلی انتظار می‌رفت، محقق نشده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، سید کریم حسینی در خصوص تصویب مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودرو اظهار کرد: پیرو صحبت‌ها و مباحثی که در ماه‌های گذشته و از ابتدای مجلس یازدهم وجود داشت، نمایندگان مردم در مجلس دغدغه ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل، رقابتی کردن بازار خودرو و وجود حق انتخاب برای مردم را داشتند.

وی افزود: صف‌های طولانی و نوبتی ثبت‌نام خودروهای داخلی، اختلاف قیمت شدید بین قیمت کارخانه و بازار، مشکلاتی که خودروهای داخلی دارند و تجربه‌ای که از تصادفات آن‌ها وجود داشت، همگی باعث این شد که نمایندگان از طرق مختلف قانونی به بحث خودرو ورود و در این زمینه اقدام کنند.

نماینده مردم اهواز با بیان اینکه متاسفانه آنچه که از شرکت‌های خودروساز داخلی انتظار می‌رفت، محقق نشده است، گفت: روزهای اخیر نیز رییس جمهور از پارکینگ‌های این شرکت‌ها بازدید و تعداد زیادی از خودروهای دپوشده را مشاهده کرد.

وی تصریح کرد: این مجوز فعلا برای سال ۱۴۰۱ است و واردات مازاد بر این میزان، قطعا نیاز به مجوز جدید خواهد داشت.

نماینده مردم اهواز گفت: افرادی هم که به بحث واردات خودرو انتقاد داشتند لازم به ذکر است که این مصوبه، برای یک سال است و یک قانون دائمی نیست.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها