کد خبر : 73

دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو تشریح کرد:

دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو با اشاره به افزایش 80 تا 140 درصدی قیمت قطعات در آینده، گفت: به تناسب حداقل بین 60 تا 80 درصد قیمت خودرو افزایش می‌یابد.

به گزارش خودروتک، محمدرضا نجفی‌منش دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو با اشاره به افزایش 72 درصدی قیمت مواد اولیه، تصریح کرد: این افزایش قیمت قطعات با دلار 4200 تومان محاسبه شده است، اگر با قیمت ارز فعلی در کشور بخواهیم قیمت قطعات را قیمت‌گذاری کنیم، حداقل بین 80 تا 140 درصد قیمت قطعات در آینده افزایش خواهد داشت و به تناسب حداقل بین 60 تا 80 درصد قیمت خودرو افزایش می‌یابد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو با تاکید بر اینکه در آینده افزایش قیمت خودرو بین 60 الی 80 درصد خواهد بود، توضیح داد: دلار 4200 تومانی در حال حاضر 8 هزار تومان شده است پس به تناسب قیمت مواد اولیه نیز افزایش می‌یابد.

اگر مواد اولیه داخلی را به قیمت سال گذشته نگه داریم آنگاه می توان قیمت‌‌ها را مانند قدیم تعیین کرد، اما این کار درستی نیست. باید قیمت های واقعی را حاشیه بازار تعیین و اجازه دهیم که خود بازار نسبت به قیمت های واقعی قیمت خودروها را مشخص کند.

این فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور درباره اینکه با این افزایش قیمت خودرو دیگر قدرت خریدی وجود نخواهد داشت، گفت: بله این بحث درستی است که باید دولت با در نظر گرفتن این موضوع، افزایش دستمزد و بالا بردن قدرت خرید مردم را در دستور کار قرار دهد.

این درحالی است که دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو قبلا گفته بود: در حال حاضر 70 هزار خودرو در انبارهای خودروسازان به علت کمبود قطعه موجود است، که امکان تحویل ندارند.

منبع: خبرفوری

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها