کد خبر : 72459

اجازه بدهید قیمت یک پژو 10 میلیارد تومان شود اما اجازه بدهید خودرو از خارج وارد شود و رقابت ایجاد شود. شما مانع ما می شوید که اجازه واردات داده شود، اجازه بدهید خودرو وارد شود و قیمت ها هم بالا برود نه اینکه از خارج وارد نشود و قیمت ها در داخل بالا برود.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، نوروزی با انتقاد از پرتعداد بودن برخی واحدهای صنعتی در کشور افزود: چرا در کشور 111 واحد تولید خودرو اعم از با پروانه، فعال، غیر فعال و بدون پروانه وجود دارد؟ این تعداد معادل کل واحدهای خودروسازی درمجموع بسیاری از کشورها است. چه کسی به چه کسی در حال خیر رساندن است؟  چرا باید در یک کشور 144 واحد تولید سیمان فعال باشد اما قیمت این محصول هر روز بالاتر برود.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیا مسئولان وزارتخانه های ما نمی دانند این هیولایی که منابع کشور را می بلعد و بحران آلودگی ایجاد می کنند نباید برای آن ها فکر کرد. این واحدهای تولید سیما 6 برابر واحدهای چین و برخی دیگر از کشورها است.

وی با تاکید بر مقدار بدهی ایران خودرو و سایپا گفت: امسال برآورد شده است که بدهی خودروسازان  18 هزار میلیارد تومان شود. چرا برای این موضوع فکر نمی کنیم. چرا جوانانی که می توانند موشک هایی با برد چند هزار کیلومتر بسازند نمی توانند وارد خودروسازی ها شوند و در این صنعت خودرو بسازند.

وی ادامه داد: چرا امروز قدرت خودروسازی داخلی ما در نباید اختیار این جوانان قرار بگیرد. بسیاری ازسهام ایران خودرو و سایپا در اختیار محتکران و ظالمان، ستمگران و افرادی خاص است. کسانی که 20 درصد خودرو را قرعه کشی می کنند و می فروشند و 80 درصد دیگر آن را به دست دلالان می رسانند و با افزایش قیمت به مردم می فروشند.

وی با بیان اینکه دولت در خودروسازی 5 درصد سهام دارد بیان داشت: بگذارید سهامداران واقعی، اعضای هیئت مدیره این خودروسازها را انتخاب کنند. این ها خود می توانند خودرو سازی را از ورشکستگی نجات دهند.

نوروزی تصریح کرد: در ژاپن و آلمان به ازای هر 100 نفر چند خودرو درست می کنند و ما چند خودرو درست می کنیم. اگر این وضعیت ادامه یابد باید از جیب مردم پول در بیاوریم و به ایران خودرو و سایپا بدهیم. این ها کسانی هستند که به توصیه افراد سر کار می آیند و احساس خطر هم نمی کنند. در این شرایط ایران خودرو و سایپا باید به صاحبان اصلی آن واگذار شود نه به افرادی که اهل زد و بند و اهل معامله هستند.

وی به نقش دولت در این حوزه اشاره کرد و گفت:  دولت باید بر کیفیت و استاندارد سازی ساخت خودرودرجاهایی که می خواهند سرمایه های ملت را غارت کنند نظارت کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها