کد خبر : 71871

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس می گوید هفته گذشته به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسه‌‌‌ای داشتیم و بر ضرورت واردات مدیریت‌شده خودرو برای سامان‌دهی بازار تاکید کردیم.

به گزارش خودروتک به نقل از خانه ملت: نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزایش قیمت خودرو را ناشی از عرضه قطره‌چکانی خودروسازان دانست و گفت: اگر خودروهای کف پارکینگ خودروسازان تکمیل و به بازار عرضه شوند، این موضوع می‌‌‌تواند بخشی از التهاب بازار را کاهش دهد.
 
سید جواد حسینی‌کیا با بیان اینکه حدود ۱۷۰‌هزار دستگاه خودرو در پارکینگ خودروسازان موجود است، افزود: از آنجا که عرضه و تقاضا در بازار خودرو متناسب نیست، اگر واردات خودرو مدیریت‌شده نباشد، روند افزایش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت. نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خودروسازان ادعا می‌کنند که زیان‌‌‌ده هستند و تولید خودرو با قیمت‌های کنونی برای آنها زیان دارد، بنابراین کم تولید می‌کنند؛ در واقع تولید و عرضه کم خودرو موجب افزایش قیمت در بازار شده است.

وی راهکار تنظیم بازار را واردات محدود خودرو دانست و اضافه کرد: هفته گذشته به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسه‌‌‌ای داشتیم و بر ضرورت واردات مدیریت‌شده خودرو برای سامان‌دهی بازار تاکید کردیم؛ برای تنظیم بازار در شرایط فعلی چاره‌‌‌ای جز واردات مدیریت‌شده خودرو وجود ندارد و باید به تحقق این مهم کمک شود.

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: نهادهای نظارتی باید با جدیت، موضوع خودروهای کف پارکینگ خودروسازان را پیگیری کنند تا خودروهای موردنظر روانه بازار شوند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها