کد خبر : 71855

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت ثبت می‌شود، اعلام کرد که با واردات لوکوموتیو مخالف است.

به گزارش خودروتک به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و نقل اظهار کرد: برنامه اصلاحی صنعت خودرو در ۹ محور تدوین شده است که با اجرایی شدن آن ارتقای این صنعت کلید خواهد خورد. همچنین طرح تامین مالی زنجیره‌ای و پروژه جریان شفاف کالا، ظرفیت‌های مناسبی برای فعالان تولید از جمله صنایع حمل و نقل ایجاد می‌کند.

وزیر صمت با بیان اینکه در ساختار جدید وزارت صمت دفتر صنایع ریلی و دریایی ایجاد شده است، گفت: هر سه ماه یک بار مسائل رشته فعالیتها در نشست هم اندیشی با فعالان آن حوزه بررسی و تحلیل می‌شود.

ثبت معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت

وی در ادامه یکی از مزایای ثبت فاکتور در سامانه جامع تجارت را جلوگیری از تخلف و قاچاق دانست و تصریح کرد: ثبت فاکتورها مبنای مالیات و ارایه پرداخت‌های بانکی است. همچنین ثبت معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت راه‌اندازی می‌شود.

اجرای برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا پایان سال یا سال آیند

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه دفتر ماشین آلات کشاورزی، راهسازی و معدنی در ساختار جدید وزارت صمت ایجاد شده، گفت: برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا پایان سال یا سال آینده اجرایی خواهد شد. برای تحقق اهداف چشم انداز افق ۱۴۰۴ باید در چند حوزه از جمله صنایع حمل و نقل سرآمد شویم.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها