کد خبر : 71532

تنها خودروی کوئیک ساخت شرکت پارس خودرو توانسته است نسبت به ماه گذشته با افزایش 1 ستاره رده کیفی خود را از 3 به 4 ستاره تبدیل کند و مابقی خودروهای تولیدی تغییری در زمینه افزایش و یا کاهش رده کیفی نداشته اند

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد.

همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند.

توضیح در مورد چگونگی ستاره های کیفی

اعلام آخرین وضعیت کیفیت خودروهای داخلی در آبان 1400 / از پژو 207 و کوئیک R تا دنا پلاس و چینی ها / فقط 1 خودرو 5 ستاره شد (+جدول کیفی)

 

فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد.

مطابق این جدول تنها خودروی کوئیک ساخت شرکت پارس خودرو توانسته است نسبت به ماه گذشته با افزایش 1 ستاره رده کیفی خود را از 3 به 4 ستاره تبدیل کند و مابقی خودروهای تولیدی تغییری در زمینه افزایش و یا کاهش رده کیفی نداشته اند.

ارزشیابی کیفی خودروها در آبان  1400 را مشاهده می‌کنید

اعلام آخرین وضعیت کیفیت خودروهای داخلی در آبان 1400 / از پژو 207 و کوئیک R تا دنا پلاس و چینی ها / فقط 1 خودرو 5 ستاره شد (+جدول کیفی)

 
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها