کد خبر : 70778

کریمی با بیان اینکه البته در آن زمان هم مشکلاتی از جمله کیفیت پایین برخی لاستیک‌های وارداتی و قیمت بالای آن‌ها وجود داشت، اظهار کرد: در حال حاضر لاستیک دولتی وجود ندارد و در بازار، نظارت و کنترلی از سوی دستگاه‌های نظارتی نیست و قیمت لاستیک به شدت افزایش یافته است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، البته وزارت صمت از سال گذشته اصرار داشت که واردات و توزیع لاستیک از طریق سامانه جامع تجارت انجام شود اما عوامل توزیع خارج از چارچوب قانونی لاستیک را دریافت می‌کنند و در لاستیک فروشی‌ها به نرخ آزاد و بالاتر از قیمتی که برای آن تعیین شده می‌فروشند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال اگر یک جفت لاستیک تولید داخل حدود 9 میلیون تومان باید فروخته شود، کمتر از 12 میلیون تومان به دست رانندگان کامیون نمی‌رسد. و لاستیک خارجی که قیمت یک جفت آن 14 میلیون تومان باید باشد تا حدود 30 میلیون تومان افزایش یافته است. از سوی دیگر وزارت صمت و مراجع متولی نظارتی نمی‌کنند و بخشی از لاستیک‌ها هم به صورت غیر رسمی وارد می‌شوند که بی کیفیت بوده و بسیاری از آن‌ها تاریخ مصرف‌شان گذشته است.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران گفت: در دو جلسه ای که حدود یک ماه و نیم پیش با وزیر راه داشتیم این مسائل را مطرح کردیم که البته با مقاومت برخی دستگاه‌ها مواجه شد اما با وجود اینکه تا کنون اقدام خاصی برای ساماندهی در این زمینه صورت نگرفته است مقرر شد تا جلسه ای با وزیر صمت داشته باشیم و مشکلاتمان را مطرح کنیم تا اقدامی در این خصوص انجام شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها