کد خبر : 70169

افزایش قیمت کارخانه خودرو با دستور سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهوری، لغو شد و فعلا قیمت خودرو در مبدا به قیمت های قبل از افزایش پاییزی بازگشته است.

به گزارش خودروتک، رضا تقی‌پور، رییس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به دستور رییس‌جمهوری مبنی بر توقف افزایش قیمت خودرو، گفت: دستور رییس‌جمهوری برای توقف افزایش قیمت خودرو در شرایطی می‌تواند موثر باشد که افزایش تولید خودرو هم با تصمیم‌گیری‌های دولت انجام شود.

به گفته وی، در همین راستا، ما در اصلاحات طرح ساماندهی خودرو به واردات محدود البته با تصمیم دولت جهت تنظیم بازار خودرو اشاره کردیم. البته در همه بازارها هم این‌گونه است و زمانی که شاهد گرانی شدید و عرضه کم هستیم، برای حل کوتاه‌مدت این مشکل، بحث واردات با تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دولت را مطرح می‌کنیم تا وضعیت نامناسب آن بازارها فروکش کند.

تقی‌پور متذکر شد: خودروسازان هم مشکلاتی را مطرح می‌کنند، از جمله این‌که در مورد علت افزایش قیمت خودرو می‌گویند از آنجایی که قیمت مواد اولیه خودرو مدام در حال افزایش است، قیمت خودرو هم افزایش پیدا می‌کند، این در حالی است که درصد زیادی از مواد اولیه خودرو، تولید داخل است و هیچ دلیلی ندارد که ما برای مثال بگوییم قیمت ورق فولاد با قیمت دلار ارتباط مستقیم دارد.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها