کد خبر : 69915

هفته گذشته ، 48 ساعت پرماجرا بر قیمت خودرو در کارخانه گذشت. ابتدا افزایش قیمت خودرو اعلام و قیمت های جدید خودروهای سایپا و ایران خودرو اعلام شدند حتی ایران خودرو بلافاصله فروش فوق العاده با قیمت جدید را نیز اعلام کرد، اما این افزایش در فاصله 48 ساعت با دستور سید ابراهیم رئیسی لغو شده و قیمت خودرو در کارخانه اکنون به قیمت قبل از اول آبان 1400 بازگشته است.

به گزارش خودروتک، اما به نظر می رسد این رفت و برگشت قیمت خودرو پایان ماجرا نیست و مساله افزایش قیمت خودرو از کانال جدیدی قرار است پیگیری شود.

مساله افزایش قیمت خودرو خودرو در کارخانه مخالفان و موافقان سفت و سختی در میان اقتصاددانان دارد. مخالفان افزایش قیمت خودرو استدلال می کنند که بخش مهمی از بالا بودن قیمت تمام شده خودرو به دلیل هزینه سربار خودروسازان است. هزینه ای که خودروسازان زیربار مدیریت و کاهش آن نمی روند. از آن سو مخالفان نیز استدلال می کنند که در طول دو سال اخیر میزان تورم تولید کننده و قیمت نهاده های تولید (مواد اولیه) صنعت خودرو افزایش یافته و این مواد اولیه مشمول قیمت گذاری دستوری نیستند و از این رو عرضه محصول نهایی با قیمت دستوری و ارزان موجب زیان تولید می شود.

در این زمینه اما روز گذشته مدیر روابط عمومی سازمان بورس توییتی را منتشر کرد که نشان می دهد پرونده اصلاح قیمت خودرو یا همان افزایش قیمت کارخانه خودرو در مقطع فعلی بسته نشده است.

محمد هادی سلیمی زاده مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار در توییت خود نوشت:

«موضوع اصلاح قیمت خودرو طی چند روز آینده مصوب می‌شود. با پیگیری‌های وزیر محترم اقتصاد و ریاست سازمان بورس، پس از جلسات فشرده دیروز با وزارت صمت و امروز با ریاست محترم جمهور و معاون اول، مقرر شد اصلاح قیمت خودرو طی چند روز آینده مجدداً در ستاد تنظیم بازار بررسی و اعمال شود.»

افزایش قیمت کارخانه خودرو از دستور کار خارج نشده است

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها