کد خبر : 69794

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امکان تردد خودروهای شخصی اتباع عراق از گذرگاه بین‌المللی شلمچه، با رفع محدودیت کرونایی فراهم شد.

به گزارش خودروتک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد، اروند جبار سالم‌پور روز دوشنبه بیان کرد: با فراهم شدن زمینه‌ لازم از امروز تردد خودروهای عراقی در سطح آبادان و خرمشهر امکان پذیر شد.

وی گفت: نخستین خودروی سواری از کشور عراق پس از رفع محدودیت‌ کرونایی، از طریق مرز شلمچه وارد خاک ایران شد و پلاک گذر موقت را دریافت کرد.

سالم‌پور افزود: این اقدام در راستای اهدف توسعه گردشگری، تسهیل ورود گردشگران خارجی و ارز آوری، با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، پلیس راهور و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، در منطقه آزاد اروند انجام شده است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار های سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هم اکنون آمادگی پذیرش روزانه 10 خودروی سواری برای اتباع خارجه از مرز شلمچه وجود دارد که به زودی این تعداد به 50 خودرو می‌رسد و در آینده نیز ظرفیت مذکور نامحدود خواهد شد.

مرز بین‌المللی شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر و 20 کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها