کد خبر : 69692

جولان قیمت های کاذب در بازار خودرو

جولان قیمت های کاذب در بازار خودرو

اعلام قیمتهای کاذب در انواع خودروهای داخلی به حدی رسیده که برای پراید ۱۱۱ رقم ۱۶۵ میلیون تومانی اعلام شده است، البته برخی آگهی ها قیمت ۱۶۸ میلیون تومانی را نیز برای این خودرو منتشر کرده اند.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو این روزها شاهد رشد قیمت انواع خودروهای تولید داخل است. از طرفی فروشندگان خودرو مدعی اند خودروی صفر در بازار کم بوده و همین امر عاملی شده تا همه به سمت اعلام سلیقه ای قیمت ها باشند . علاوه بر این فضای مجازی و اعلام آگهی های اغوا کننده نیز بر افزایش قیمت خودرو در بازار بی تأثیر نبوده است.

در حال حاضر بازار قیمت‌گذاری خودرو در بازار دچار بلاتکلیفی است هیچ نظارتی هم بر بازار اعمال نمی شود به نوعی این خریدار و فروشنده هستند که براساس منافع خود قیمتها را روزانه با روندی افزایشی اعلام می‌کنند نکته قابل تامل اینجاست معامله ای در بازار انجام نمی شود و همه قیمت ها صوری است.

امروز روند اعلام قیمتهای کاذب در انواع خودروهای داخلی به حدی رسیده که برای پراید 111 رقم 165 میلیون تومانی اعلام شده است، البته برخی اگهی ها قیمت 168 میلیون تومانی را نیز برای این خودرو منتشر کرده اند. جالب اینجاست معامله ای برای پراید 111 در بازار آن هم با قیمت 165 میلیون تومان صورت نمی‌گیرد.

فعالان بازار معتقدند عرضه خودرو به بازار توسط خودروساز کاهش پیدا کرده، قیمت گذاری خودروها در شورای رقابت بلاتکلیف مانده و زمزمه آزادسازی قیمت ها هم مطرح است که همین موضوعات عاملی شده تا روند افزایشی قیمت ها به صورت کاذب در بازار ادامه داشته باشد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها