کد خبر : 69485

پس از برخورد دستوری با برخی بازارها از جمله سیمان و تثبیت مقطعی در این بازارها این بار نوبت به بازار خودرو رسیده است. وزیر صمت که پیش‌ از این وعده ارزانی خودرو داده بود این بار اظهارات مهمتری در این باره داشته است.

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت‌نیوز، پس از برخورد دستوری با برخی بازارها از جمله سیمان و تثبیت مقطعی در این بازارها این بار نوبت به بازار خودرو رسیده است. وزیر صمت که پیش‌ از این وعده ارزانی خودرو داده بود این بار اظهارات مهمتری در این باره داشته است.

حسین فاطمی‌ امین روز گذشته گفته است: 90 درصد بازار در اختیار ایران‌خودرو و سایپا است، و لی وزارت صمت نظارت لازم را بر آنها دارد و به همین دلیل منتظر آمار تولید آخر سال آنها نمی‌مانیم و برنامه هفتگی از آنها خواسته‌ایم و این برنامه را هم اعلام وصول کرده‌ایم. موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده آغاز خواهد شد و مردم آن را خواهند دید هر چند برای این کار دو ماه برنامه‌ریزی شده است و در همین راستا مقرراتی هم برای آن آماده کرده‌‌ایم.

با این حال پیش از این با وجود افزایش تولید خودرو روند قیمت‌ها در بازار خودرو چندان تغییر نکرده بود.

هفته پایانی مهر ماه امسال تجارت‌نیوز در گزارشی نوشته بود: قیمت دلار ارزان شد، میزان تولید خودرو بیشتر شد، میزان فروش خودروسازان حتی از تولید هم بیشتر شد و تعدادی از خودروهای دپویی خودروسازان وارد بازار شدند اما در نهایت قیمت خودرو تکان نخورد.

اکنون نیز همزمان با ادعای افزایش تولید خودرو روند قیمت دلار تقریبا با ثبات است و قرار شده 140 هزار خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان نیز زودتر تکمیل و روانه بازار شوند. آیا این بار قیمت خودرو به این سیگنال‌های مثبت واکنش قابل انتظاری نشان خواهد داد؟

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها