خبرفوری :

کد خبر : 69471

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: سالانه بیش از شش میلیون پلاک شماره‌گذاری می‌شود که بخشی از آنها خودرو‌های نوشماره و برخی دیگر موارد نقل‌وانتقال است.

به گزارش خودروتک به نقل از صدا و سیما ، سردار سید کمال هادیانفر افزود: ​یکی از ماموریت‌های بسیار مهم ما در حوزه خدمات شماره‌گذاری اینترنتی است. وی گفت: یکی از موضوع‌های مهم دیگر هم تولید پلاک است، با توجه به اینکه از سال ۸۴ تحویل خودرو‌ها از پلاک‌محور به راننده‌محور تغییر پیدا کرده است، بنابراین با نقل و انتقال خودرو و در واقع تغییر مالک خودرو پلاک نیز تغییر می‌کند و تعویض می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در بحث تعویض پلاک بیش از پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نوبت‌دهی اینترنتی را از آذر سال گذشته تاکنون انجام دادیم. سردار هادیانفر در ادامه افزود: مراکز شماره‌گذاری خودرو به جهت بروز موج پنجم شیوع کرونا دو ماه و نیم تعطیل بود که مشکلاتی برای هموطنان پیش آمد و این در حالی است که ما روزانه ۲۵ هزار خدمت ارائه می‌دادیم.

وی گفت: از وقتی شماره‌گذاری خودرو به دلیل موج پنجم کرونا متوقف شد حدود ۴۰۰ هزار مورد عقب‌افتادگی داشتیم. رئیس پلیس راهور ناجا افزود: اکنون شرایط کرونا رو به بهبود است و خدمت در این حوزه ۱۰۰ درصد شده است. وی ادامه داد: اکنون خدمت‌رسانی ما در ۹۰ درصد از شهر‌های کشور به‌روز است و در ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز ارائه خدمات حدود سه تا چهار روز طول می‌کشد که امیدواریم در این ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز به‌روز شویم.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها