کد خبر : 69024

برخلاف سال 99 که تغییر قیمت مصوب خودرو به صورت سه ماه صورت گرفت، امسال مقرر شد که این بازنگری و افزایش قیمت به صورت شش ماهه باشد و حالا که هفتمین ماه سال در حال به پایان رسیدن است ، بازنگری قیمت خودرو نیز تایید شد. به این ترتیب احتمال زیاد فروش های بعدی خودرو با قیمت های جدید صورت می گیرد.

به گزارش خودروتک، معاون وزیر صمت گفت: بانک مرکزی تا پایان هفته نرخ تورم‌ بخشی را اعلام می‌کند که بر این اساس قیمت خودرو نیز به زودی مشخص خواهد شد.

محسن صالحی‌نیا در گفتگو با مهر در مورد زمان اعلام قیمت‌های جدید خودرو در کارخانه اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار بود قیمت خودرو به صورت ۶ ماهه تغییر کند، در حال حاضر برنامه تغییر نرخ خودرو در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیئت عامل ای درو ادامه داد: یکی از مؤلفه‌های اصلی تعیین قیمت خودرو، نرخ تورم‌بخشی است که در بازه‌های زمانی مشخص از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود.

معاون وزیر صمت افزود: در این راستا طبق استعلامی که از بانک مرکزی گرفته‌ایم، نرخ تورم‌بخشی تا پایان هفته اعلام خواهد شد.

وی در خصوص اینکه با توجه به تغییر ریاست شورای رقابت، آیا تغییری در وضعیت قیمت گذاری خودرو نیز به وجود خواهد آمد؟ گفت: آقای شیوا رئیس سابق شورای رقابت نظرات خود را داشت اما مهم آن است که شورای رقابت یک نهاد حقوقی بوده و به عنوان یک رکن حقوقی در تعیین قیمت خودرو نقش دارد و تغییر ریاست این شورا نمی‌تواند تأثیر خاصی بر قیمت گذاری داشته باشد.

صالحی‌نیا در مورد زمان اعلام قیمت‌های جدید نیز گفت: به محض دریافت نرخ تورم‌بخشی از سوی بانک مرکزی، جلسات مربوط به بررسی تعیین قیمت برگزار می‌شود و به زودی قیمت‌ های جدید اعلام خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها