کد خبر : 68275

بررسی قیمت خودروهای وارداتی در یکی از بازارهای نیازمندی آنلاین در بازه 10 روز نشان می‌دهد نمودار قیمتی برخی از این محصولات با وجود بازگشت مصوبه مجلس از سوی شورای نگهبان نه تنها رشدی را به خود ندیده که در جاده کاهش قیمت به حرکت خود ادامه داده‌اند و برخی دیگر نیز با ثبات همراه بوده‌اند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، افت و خیز 10 خودروی منتخب در بازه زمانی 10 روزه را مورد بررسی قرار داده است که طبق این بررسی خودروی هیوندای توسان در بازه زمانی یاد شده بیشترین افت قیمت را به خود دیده‌اند. این خودرو در ابتدای بازه یاد شده به طور میانگین با قیمت 734 میلیون تومان دادوستد می‌شد، اما در انتهای بازه 10 روز میانگین قیمت آن به حدود 639 میلیون تومان رسید.

به عبارت دیگر این محصول برند هیوندایی نزدیک به 13 درصد از قیمت خود را از دست داده و قیمت آن در بازه یاد شده حول‌وحوش 95 میلیون تومان کاهش یافته است. تویوتا ‌هایلوکس دیگر محصولی است که در مدت زمان مورد اشاره بعد از هیوندایی توسان بیشترین افت قیمت را به خود دیده است.

بررسی نمودار قیمتی این خودرو از کاهش حدود 5/ 12 درصدی قیمت آن حکایت دارد. به دیگر سخن این خودرو که با قیمت میانگین حدود 700 میلیون تومان برای مدل‌های صفر و کارکرد آن دادوستد می‌شد افتی در حدود 88 میلیون تومانی را به خود دید و قیمتش به حول‌وحوش 613 میلیون تومان سقوط کرد. کیا سراتو نیز در جایگاه سوم به لحاظ از دست دادن قیمت در بازه زمانی 10 روزه قرار دارد. این خودرو به طور میانگین برای مدل صفر و کارکرده در بازار 503 میلیون تومان قیمت خورد. اما در انتهای بازه زمانی یاد شده با افت نزدیک به 60 میلیون تومانی با قیمت میانگینی حدود 443 میلیون تومان معامله می‌شود. بنابراین این محصول برند کیا بیش از 5/ 11 درصد از قیمت خود را از دست داده است. اسپورتیج دیگر محصول این برند کره‌ای که در بازار ایران حضور دارد رتبه چهارم جدول بیشترین افت قیمت را در اختیار دارد.

کیا اسپورتیج به طور میانگین برای مدل صفر و کارکرد 767 میلیون تومان قیمت خورد. اما این خودرو با افت بیش از 9 درصدی میانگین قیمتی خود را روی عدد 697 میلیون تومان تثبیت کرد. رتبه پنجمین جدول یاد شده به تویوتا کمری اختصاص دارد. این محصول پرطرفدار این خودروساز ژاپنی به طور میانگین برای مدل صفر و کارکرده حدود 808 میلیون تومان در ابتدای بازه زمانی مورد اشاره قیمت داشت، اما با افت بیش از 70 میلیون تومانی در انتهای بازه زمانی یاد شده قیمت آن به طور میانگین به 737‌میلیون تومان رسید.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها