کد خبر : 67487

این روزها رشد بیش از حد قیمت خودرو باعث نارضایتی مردم شده و کنترل بازار و قیمت خودروها به یکی از مطالبات مهم جامعه از مسئولان دولت جدید تبدیل شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، رشد نرخ ارز همواره به عنوان یکی از دلایل اصلی گران شدن خودروها مطرح می‌شود و پای ثابت ادله مجوز افزایش قیمت خودرو است. این در حالی است که برخی کارشناسان و مسئولان معتقدند، در مورد میزان اثرگذاری نرخ ارز بر قیمت تمام شده تولید خودرو باید راستی آزمایی صورت گیرد، چرا که به گفته خودروسازان، بخش قابل توجهی از خودروها با قطعات داخلی تولید می‌شوند و قیمت تولید این خودروها نباید تاثیرپذیری مستقیم از نوسانات لحظه‌ای نرخ ارز داشته باشد.

حجت الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این مورد معتقد است: از آنجا که عوامل موثر در قیمت خودرو و میزان اثرگذاری آن تاکنون به درستی آسیب‌شناسی نشده، نمی‌توان ادعا کرد که رشد نرخ ارز یا افزایش قیمت مواد اولیه دلیل اصلی گران شدن خودرو در بازار است.

وی افزود: این شرایط باعث شده که خودروسازان هر بار یکی از عوامل اثرگذار در بهای خودرو را بهانه کرده و قیمت‌ها را افزایش می‌دهند به طور مثال با رشد نرخ ارز بدون توجه به میزان ارزبری خودرو، قیمت خودرو را افزایش می‌دهند. این موضوع با گران شدن مواد اولیه مانند فولاد نیز صادق است.

* قیمت خودرو با هر اتفاقی در حوزه اقتصادی افزایش می‌یابد

وی با بیان اینکه با هر اتفاقی در حوزه اقتصادی، قیمت خودرو افزایش می‌یابد و مرتبط کردن آن به رشد نرخ ارز، افزایش قیمت مواد اولیه و موارد دیگر کار همیشگی خودروسازان است، افزود: قیمت خودرو پس از گران شدن به دلایل مختلف مانند رشد نرخ ارز، حتی با رفع بهانه‌های مذکور نیز کاهش نمی‌یابد.

وی افزود: هرچند کمیسیون صنایع و معادن مجلس جلسات متعددی با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان به منظور رفع مشکلات صنعت خودرو برگزار کرده و تصمیماتی اتخاذ شده، اما کمیسیون اصل 90 مجلس نیز می‌تواند شکایت‌ها درباره گرانی افسارگسیخته این محصول را بررسی و با متخلفان برخورد کند.

فیروزی ادامه داد: دولت باید با برنامه کوتاه مدت به موضوع قیمت خودرو رسیدگی و علت افزایش قیمت‌ها را مشخص کند، زیرا بسیاری از قطعاتی که در حال حاضر برای تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیش از گران شدن توسط خودروسازان خریداری شده بود.

به گفته وی، دولت در دومین گام، باید با پیش بینی ساز و کاری مناسب خودرو را به دست مصرف‌کننده واقعی رسانده و دست دلالان را از بازار کوتاه کند تا جوابگوی متقاضیان باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت همکاری مجلس و دولت برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو، تصریح کرد: اجرای «طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو» که در کمیسیون صنایع تدوین و نهایی شده، می‌تواند بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع کند، زیرا این طرح به موضوعات مختلف مانند عرضه و تقاضا، خدمات پس از فروش، توجه به بهبود کیفیت، ایمنی و واردات می‌پردازد.

وی، واردات خودرو با ارز منشا خارجی را یکی از راهکارهای تنظیم بازار دانست و افزود: با تحقق این امر مهم می‌توان بخشی از نیاز بازار را پاسخ داد و قیمت‌ها را شکست، چراکه خودرو با قیمت‌های متنوع در دنیا تولید می‌شود.

* وعده وزیر صنعت برای کاهش قیمت خودرو

به گزارش فارس، با روی کار آمدن دولت جدید، مردم منتظرند ببینند مسئولان چه فکری برای مهار اسب سرکش قیمت‌ها در بازار خودرو می‌کنند و آیا قیمت خودروها به توان مالی جامعه برای خرید نزدیک می‌شود یا خیر؟

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت اخیراً در این باره وعده کاهش شدید قیمت خودرو در پی اصلاح ساختار مدیریتی شرکت‌های خودروساز را داد و گفت: اگر بخواهیم خودروساز باشیم یا باید بالای 2 میلیون دستگاه خودرو تولید کنیم و یا اصلاً تولید نکنیم.

وی از  هدف‌گذاری تولید یک میلیون دستگاه خودرو تا پایان سال و سه میلیون خودرو تا سال 1404 خبر داد  و گفت: ما باید این تعداد خودرو تولید کنیم، چرا که تولید تعداد کم خودرو صرفه اقتصادی ندارد و اگر بخواهیم خودروساز باشیم یا باید بالای 2 میلیون دستگاه تولید کنیم و یا اصلاً تولید نکنیم.

وزیر صمت تاکید کرد: اگر بخواهیم قیمت و کیفیت در صنعت خودرو به حد قابل قبول برسد، باید توجه به مقیاس تولید، رقابتی کردن صنعت خودرو و در کنار آنها اصلاح ساختارهای مدیریتی و اقتصادی به صورت همزمان انجام شود تا اهداف صنعت خودرو محقق شود.

وی به ایده مجموعه‌سازها در ساختار مدیریتی حوزه خودرو اشاره کرد و با بیان اینکه در این طرح به جای کار با تعداد زیاد قطعه‌ساز با تعداد کمتری مجموعه ساز کار می‌شود،  اصلاح ساختار مدیریتی را موجب کاهش شدید قیمت‌ها و ارتقاء کیفیت خودرو‌های تولیدی دانست.

فاطمی امین به وجود ظرفیت فنی در صنعت خودرو کشور اشاره کرد و نسبت به آینده درخشان این صنعت در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد و افزود: من این نوید را می‌دهم که تا سه سال آینده صنعت خودرو افتخار ملی خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما به لحاظ فنی چیزی کم نداریم و با اصلاح ساختار مدیریتی می‌توان به آن دست یافت، در مورد واردات خودرو نیز با بهبود تراز ارزی کشور، برای واردات خودرو هم برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها