کد خبر : 67161

دو شرکت خودرو‌سازی سایپا و ایران خودرو و همچنین تعدادی از شرکت‌های قطعه‌سازی تولیدات خود را در دو نمایشگاه بین‌المللی اتومکانیگا و اینتر اتو مسکو به نمایش گذاشتند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا ، شرکت ایران خودرو و سایپا و تولیدکنندگان منتخب کشورمان با حضور در نمایشگاه بین‌المللی اینتراتو و نمایشگاه جنبی اتومکانیکا در مسکو که تا دیروز برپا بود جدیدترین تولیدات خود را در بخش‌های مختلف قطعه‌سازی از جمله، بدنه، رادیاتور، میلنگ، سرسیلندر به نمایش گذاشتند.در نمایشگاه بین المللی اتومبیل روسیه موسوم به «اینتراتو» شرکت ایران خودرو محصولات خودرویی خود را به نمایش گذاشت و با ارائه خودروهای «دنا پلاس»، «راناپلاس» و «تارا» در این نمایشگاه در حضور بازدیدکنندگان خودنمایی کرد.

 در نمایشگاه اتومکانیکا بیش از هزار و ۴۰۰ شرکت از حدود ۴۰ کشور حضور داشتند.در همین زمینه کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بازدید از غرفه ایران خودرو در نمایشگاه مسکو، گفت: برخی از خودروهای ما که در این نمایشگاه عرضه شده‌اند؛ با پشتکاری قوی، ادامه حضور مستمر در بازار و خدمات پس از فروش قابلیت حضور در بازار خودروی روسیه با سلایق متفاوت را دارند.

ضمن اینکه در تولید مشترک و قطعه‌سازی هم شرکت‌های ایرانی می توانند نقش‌آفرین باشند. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد در کنار روابط خوب سیاسی، فنی و نظامی با روسیه حوزه های فرهنگی و اقتصادی را نیز فعال کند، ادامه داد: حضور شرکت‌های خودرویی ایران در بازار روسیه می‌تواند فرصت بسیار خوبی در این مورد باشد و خودروسازی ما می‌تواند با تطابق خود با بازار روسیه و حضور مستمر و ارائه خدمات پس از فروش در تقویت روابط اقتصادی و ارزآوری برای کشورمان موثر باشد. 

جلالی افزود:  در جهت دیپلماسی اقتصادی شرکت‌های خودروسازی نیز با توجه به پیچیدگی‌های بازار خودروی روسیه و پشتکار قوی و مستمر می توانند در این مورد نقش مهمی ایفا کنند و سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز تسهیل‌کننده حضور آنها در بازار خودروی مسکو خواهد بود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها