کد خبر : 65710

مدت‌هاست که واردات خودرو به ایران ممنوع شده است. به خصوص واردات خودروهای صفر کیلومتر برخی از برندهای خاص مانند بنز و بی‌ام‌و. ممنوعیت و محدودیت واردات این خودروها سبب شده که آنها حکم طلا را دربازار خورو داشته باشند. اما قیمت بنز و ب ام‌ و در بازار ایران چقدر است؟

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت‌نیوز، افزایش قیمت دلار، قیمت خودروهای زیادی را میلیاردی کرده است. ارزانترین خودروی داخلی در بازار ایران پراید است که قیمت آن به ۱۳۸ میلیون تومان رسیده است. درست هم‌قیمت خودروهای لوکسی چون سانتافه در سال ۹۰.

اما در شرایطی که قیمت ارزانترین خودروی داخلی ۱۳۸ میلیون تومان است، قیمت خودروهای لوکسی چون بنز و بی‌ام چقدر است؟

احتمالا قیمت جدیدترین مدل‌های این دو خودرو -به خصوص اگر صفر کیلومتر هم باشد- حکم طلا را دارد و فروشنده تعیین‌کننده قیمت نهایی است و نه قیمت جهانی و روز آن. چون واردات این خودروها ممنوع است و جدیدترین مدل‌های این دو برند در صورتی که در بازار ایران پیدا شود به تعداد بسیار محدودی است و قیمت آن بسیار بالاست.

جدیدترین بی‌ام‌و مربوط به سال ۲۰۱۸ است که قیمت آن حدود ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است. جدیترین قیمت بنز موجود در بازار هم مربوط به سال ۲۰۱۸ است که می‌توان آگهی آن را پیدا کرد. اما قیمت‌ آنها اعلام نشده است. در مواردی هم قیمت آنها گویا نه از طرف مشتری بلکه از طرف سایت، مخدوش شده و اما می‌توان حدس زد که قیمت‌ها بالای ۱۰ میلیارد تومان است.

اما قیمت مدل‌های کارکرده بنز در محدوده ۵ تا ۸ و ۹ میلیارد تومان است. سایت گسترش صنعت هم در گزارشی نوشته: ارزان‌ترین مدل ب‌ام‌و که به صورت صفر کیلومتر در بازار یافت می‌شود سری ۱ هاچبک است که حدود ۲ میلیارد تومان قیمت دارد. همچنین به گزارش این سایت قیمت بی‌ام‌و سری ۷ تولید سه سال قبل حدود ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

قیمت بنز کلاس E که تاریخ تولید سه سال قبل را دارد، ۷ میلیارد تومان است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها