خبرفوری :

کد خبر : 64743

آخرین گزارش وزارت صمت از وضعیت تولید خودرو در سه ماهه ابتدایی امسال نشان می‌دهد که هرچند میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته اما هنوز با برنامه‌ریزی سالانه فاصله‌ای قابل توجه دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از اقتصاد آنلاین ، آمارها نشان می‌دهند که از ابتدای امسال تا پایان خردادماه ۲۳۶ هزار و ۳۵۵ دستگاه انواع خودرو توسط شرکت‌های خودروساز کشور تولید شده که نسبت به تولیدات مدت مشابه سال قبل (یعنی ۲۱۵ هزار و ۸۵۳ دستگاه) افزایش ۹.۵ درصدی را تجربه کرده است. در این مدت ۲۱۷ هزار و ۳۵۳ دستگاه سواری در کشور تولید شد که در مقایسه با ۳ ماهه اول سال قبل ۹.۴ درصد رشد داشته است. در این مدت تولید ون به ۴۷ دستگاه رسید که افت ۳۱.۹ درصدی را نسبت به ۳ ماهه سال قبل نشان می‌دهد. در همین حال در مورد تولید وانت باید به رشد ۵.۲ درصدی در این بخش اشاره کنیم به طوری که طی ۳ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۷۶۷ دستگاه وانت در کشور تولید شد.

این آمار در حالی به‌دست آمده که برنامه‌ریزی سالانه برای تولید خودرو در ایران، هدف‌گذاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاهی را در نظر گرفته و به این ترتیب به شکل میانگین در هر ماه باید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شود و در هر فصل این عدد به ۳۰۰ هزار دستگاه برسد. هرچند در آمار بهار، تعطیلات فروردین ماه را نیز باید لحاظ کرد اما آنچه که به تردیدها در این حوزه می‌افزاید تاخیر خودروسازان در عرضه برخی محصولاتشان به بازار با وجود افزایش میزان تولید است.

محمد رضا نجفی منش - رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی می‌گوید نباید آمار افزایش تولید را به حساب بهبود اوضاع در این حوزه گذاشت و در واقع برخی از این آمار تولیدی شرایط عرضه به بازار را ندارند.

او با بیان اینکه فرآیند تامین قطعه برای خودروهای جدید با دشواری‌های فراوانی رو به روست، توضیح داد: با توجه به این دشواری‌ها، برخی از خودروهایی که در آمار تولیدی خودروسازان قرار دارند، در واقع به شکل ناقص تولید شده‌اند و از این رو به جای عرضه در بازار، خودروسازان آنها را نگه داشته‌اند تا پس از تکمیل نهایی فرآیند تولید به بازار بفرستند و همین موضوع دشواری‌هایی که تولیدکنندگان صنعت خودرو با آن مواجه هستند را نشان می‌دهد.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه میزان بدهی خودروسازان به قطعه سازان در امسال به عددی بی‌سابقه رسیده است، تشریح کرد: ما در ماه‌های گذشته بارها هشدار داده بودیم که تاکید بر قیمت‌گذاری دستوری خودرو شرایط را در این بخش به شدت دشوار می‌کند اما متاسفانه هیچ یک از تصمیم‌گیران، جرات اتخاذ این تصمیم مهم را نداشتند. این موضوع کار را به جایی رسانده که امروز تولید هر خودرو جدید با زیانی بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان مواجه است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها