کد خبر : 63469

رئیس پلیس راهور ناجا از اجرای طرح ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ‌های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، سردار سید کمال هادیان‌فر با حضور در جمع خبرنگاران از اجرای طرحی جدید برای ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی در پارکینگ‌های پلیس خبر داد و گفت: از امروز به مدت دو ماه و به مناسبت یوم‌الله خرداد طرح ویژه ترخیص خودروهای توقیفی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح شامل ۲۲۶ هزار خودروی توقیفی در پارکینگ‌های سراسر کشور می‌شود، گفت: طبق پیش‌بینی ما دست‌کم نیمی از این خودروها با اجرای این طرح از پارکینگ ترخیص خواهند شد.

هادیانفر با بیان اینکه این طرح شامل خودروهایی که با دستور قضایی توقیف شده‌اند، نمی‌شود، گفت: حدود ۶۰ درصد این خودروها به دلیل ارتکاب تخلفات راهنمایی و رانندگی توقیف شده‌اند که امکان ترخیص آنها وجود دارد. حدود ۴۰ درصد نیز مربوط به حوزه انتظامی است که دستور قضایی برای توقیفشان وجود دارد که این خودروها برای ترخیص نیاز به دستور قضایی دارند.

وی متوسط زمان توقیف خودروهای توقیفی در پارکینگ‌ها را دو و نیم سال عنوان کرد و گفت: این طرح در ۱۲۱۳ پارکینگ در سراسر کشور اجرا خواهد شد و درخواست ما از شهروندان این است که حضور خود برای ترخیص را مدیریت کنند تا حضورشان به روزهای پایانی موکول نشود. رئیس پلیس راهور ناجا درباره شرایط بهره‌مندی از این طرح گفت: این طرح مربوط به خودروهای رسوبی است و بنابراین خودروهای توقیفی سال ۹۹ به قبل مشمول این ترخیص هستند و می‌توانند ترخیص شوند.

خودروهای فرسوده و همچنین خودروهایی که هیچ‌گونه سابقه‌ای در سامانه شماره‌گذاری پلیس ندارند از این خدمات مستثنی هستند. هادیانفر افزود: به عبارت دیگر خودروهایی که سن فرسودگی آنها زیر ۲۰ سال در خودروهای شخصی و زیر ۱۵ سال در خودروهای عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شود. وی با تاکید بر اینکه متقاضیان باید به دفاتر پلیس به‌علاوه ۱۰ در سراسر کشور مراجعه کنند، گفت: ما هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری برای خودروهای ترخیصی نگذاشته‌ایم و همچنین نیاز به معاینه فنی وجود ندارد و مالکان یا متصرفان بعد از ترخیص باید دنبال این کارها باشند. رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسشی درمورد سرانجام اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی که سال گذشته به اجرا درآمد نیز گفت: طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از ۲۸۰ هزار دستگاه موتورسیکلت به مالکان تحویل داده شده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها