کد خبر : 63425

اولین فروش فوق‌العاده بعد از اعلام قیمت‌های جدید در مجموع 3 میلیون و 738 هزار و 992 نفر در فروش فوق‌العاده دو خودروساز بزرگ کشور ثبت‌نام کردند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، آبی‌های جاده مخصوص بیش از 92 درصد متقاضیان در این فروش‌های فوق‌العاده را به خود اختصاص داده‌اند. به عبارت دیگر در مجموع 3 میلیون و 457 هزار و 538 نفر در بازه زمانی تعیین شده از سوی ایران‌خودرو در دومین فروش فوق‌العاده این خودروساز در سال جاری شرکت کردند.الباقی این تعداد یعنی عددی حول و حوش 6 درصد نیز  برای دریافت محصولات تولیدی دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی خودروساز سایپا نام‌نویسی کردند.

سه محصول دیگر ایران‌خودرویی‌ها در این فروش فوق‌العاده بعد از چهارمین مجوز افزایش قیمت طی یکسال اخیرعبارت بودند: از رانا پلاس، سمند سورن پلاس و دنا پلاس با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک.

اما نارنجی‌های جاده مخصوص اولین فروش فوق‌العاده خود را در سال 1400  با ترکیبی از محصولات قدیمی خود برگزار کردند.در میان محصولات این خودروساز تنها کوییک R تا حدودی جدید محسوب می‌شد.همان طور که عنوان شد مجوز افزایش قیمتی که شورای رقابت در نیمه اردیبهشت ماه امسال صادر کرد و خودروسازان می‌توانستند از ابتدای خرداد 1400 آن را در فروش‌های خود اعمال کنند، چهارمین مجوز افزایش قیمت محسوب می‌شد، اما سه مجوز افزایش قیمت سال گذشته در چه ماه‌هایی صادر شد و بعد از رسانه‌ای شدن خبر صدور این مجوزهای افزایش قیمت میزان شرکت متقاضیان در طرح‌های فروش خودروسازان چه میزان بوده است؟

در اولین فروش فوق‌العاده خودروسازان در مجموع 5 میلیون و 821 هزار و 577 نفر شرکت کردند. سهم آبی‌های جاده مخصوص از این تعداد شرکت‌کننده بیش از 81 درصد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از 4 میلیون و 700 هزار نفر بخت خود را برای برنده شدن در اولین قرعه‌کشی ایران‌خودرو آزمودند.

غول آبی جاده مخصوص با فاصله‌ حدود یک هفته‌ای بعد از صدور این مجوز از دومین فروش فوق‌العاده خود رونمایی کرد. اما سایپایی‌ها بیش از 2 ماه زمان را برای برگزاری دومین فروش فوق‌العاده خود بعد از صدور مجوز  از دست دادند. اما در کمال شگفتی حضور متقاضیان در این دور از فروش‌های فوق‌العاده خودروسازان در قیاس با دور اول افتی  حدود 70 درصد را نشان می‌داد. در این دور از فروش فوق‌العاده دو خودروساز در مجموع بیش یک میلیون و 700 هزار نفر شرکت کردند.

سهم ایران‌خودرویی‌ها بیش از 57 درصد بود یعنی بیش از 980 هزار متقاضی بود و الباقی را نیز متقاضیان محصولات سایپا تشکیل می‌دادند.دلیل این مساله را باید در تنگ‌تر شدن حلقه ورود متقاضیان با توجه به دستور العمل‌های سیاستگذار خودرویی دانست.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها