کد خبر : 63246

نجفی منش بیان کرد: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان وجود دارد که ناقص هستند و قطعات آن‌ها در گمرک است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمدرضا نجفی منش رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، با اشاره به اینکه قطعه سازان با کمبود نقدینگی مواجه هستند، گفت: مشکلاتی که داریم مربوط به تخصیص ارز و کمبود نقدینگی است. گمرک اعلام کرده است 90 درصد کالاها را ترخیص می کنیم اما مشکل نقدینگی داریم که نمی توانیم آنها را ترخیص کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر کل مطالبات 50 هزار میلیارد تومان است که 25 هزار میلیارد آن معوق شده است و علت آن این است که خودروساز توانمندی پرداخت آن را ندارد چرا که زیان انباشته آنها 85 هزار میلیارد تومان شده است.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: خودروسازان تا سال 90 تقریبا سود آور بودند و از سال 90 که شورای رقابت پا به عرصه قیمت گذاری خودرو گذاشت، زیان ها شروع شد و در این فاصله تا سال 98 جمع زیان های انباشته شده حدود 55 هزار میلیارد بود و در سال 99 به 85 هزار میلیارد تومان رسید.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی بیان کرد: خودروساز باید بدون زیان خودرو بفروشد تا تولید را افزایش دهد در حالی که اکنون زیان 85 هزار میلیاردی دارد. در حال حاضر بیش از 100 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان وجود دارد که ناقص هستند و عمده قطعات آنها در گمرک است و خودروسازها به دلیل کمبود نقدینگی نمی توانند قطعات را ترخیص کنند.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها