خبرفوری :

کد خبر : 63054

کارشناس ارشد حقوق جزا در مورد اینکه آیا از پلاک خودرو می‌توان شکا‌یت کرد یا خیر توضیحاتی داد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمود منصوری رضی کارشناس ارشد حقوق جزا گفت:برای خرید و فروش خودرو در بازار، نیاز است تا طرفین معاملات به نکات قانونی خاصی توجه داشته باشند.

او ادامه داد: یکی از این نکات مهم حقوقی، موضوع شکایت از پلاک خودرو و نحوه استعلام از شکایت مذکور است چرا که عدم اشراف به آن سبب می‌شود خریدار با مشکلات حقوقی و قضایی متعددی روبرو شود.

منصوری افزود: شکایت از پلاک خودرو، به معنای این است که خودروی مذکور مرتکب جرم یا تخلفی شده است و شخص یا اشخاصی خاص از آن شکایت کرده‌اند.

او گفت: شکایت از پلاک خودرو زمانی انجام می‌شود که هویت اصلی راننده مشخص نباشد و تنها اطلاعاتی که از خودروی متخلف در دست است، شماره پلاک باشد.

کارشناس ارشد حقوق جزا گفت: مصادیق عمده تخلفات و جرایمی که ممکن است سبب شکایت از پلاک خودرو شود خودرو‌های سرقتی که سارقان اقدام به نقل و انتقال آن می‌کنند.

او ادامه داد: تصادفاتی که راننده مقصر از صحنه تصادف فرار کرده است ونیز خودرو‌هایی که برای عابران یا سایر رانندگان ایجاد مزاحمت کرده‌اند.

منصوری گفت: خودرو‌هایی که برای عابران یا سایر رانندگان ایجاد مزاحمت کرده، خودرو‌های متخلفی که تخلفات رانندگی گسترده و خطرناک داشته و خودرو‌هایی که عوارض شهرداری بالا یا خلافی سنگین پرداخت نشده دارند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها