کد خبر : 62925

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به انتقاد شدید اعضای کمیسیون متبوعش از عدم حضور وزیر صمت در جلسات این کمیسیون با دستورکار قیمت‌گذاری خودرو، گفت: در این نشست مقرر شد، ایدور جمع بندی پیشنهادهای وزارت صمت، خودروسازان، قطعه سازان و شورای رقابت درباره قیمت گذاری خودرو را به کمیسیون صنایع ارائه ‌کند تا کمیسیون درباره این موضوع تصمیمات مقتضی را اخذ کند.

به گزارش خودروتک به نقل از به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی در تشریح نشست  کمیسیون صنایع و معادن مجلس به حضور مدیرعامل ایدرو، رئیس شورای رقابت، مدیران عامل ایران خودرو و سایپا و نمایندگان قطعه‌سازان در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاد شدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن از عدم حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سه جلسه گذشته این کمیسیون با دستورکار قیمت‌گذاری خودرو، افزود: این عملکرد بیانگر بی توجهی وزیر صمت به موضوع خودرو است.

وی اضافه کرد: در این نشست درباره بهای تمام شده تولید خودرو و قیمت فروش آن در کارخانه نکاتی ارائه شد؛ به طور مثال در سال 98 قیمت تمام شده تولید پژو 206 تیپ 2 حدود 70 میلیون تومان بوده در حالی که این خودرو در کارخانه 58 میلیون تومان به فروش می‌رسید، از سوی دیگر قیمت تمام شده خودروی مذکور در سال 99 حدود 148 میلیون تومان بود اما پژو 206 در کارخانه 96 میلیون تومان فروخته می‌شد.

صنعت خودروسازی

فیروزی با بیان اینکه مدیرعامل سایپا رویه شورای رقابت در قیمت گذاری را اشتباه دانست، تصریح کرد: مدیرعامل ایران ‌خودرو در این جلسه مطرح کرد، هرچند در فرآیندها با مشکل روبرو هستیم اما اگر روند قیمت گذاری اصلاح نشود، خودروسازان زمین گیر می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: در پیشنهاد خودروسازان آمده بود که قیمت خودروهای اختصاصی که مشتری خاصی دارند نیز توسط هیئت مدیره خودروسازان و با تایید وزارت صمت تعیین شود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها