کد خبر : 62771

بازار خودرو نسبت به قیمت های جدید خودروسازان واکنشی نداشته و هنوز قیمت خودروها در بازار تغییر چندانی پیدا نکرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو روز اول خردادماه با لیست جدید قیمت محصولات دو شرکت خودروساز ایران خودرو و سایپا روبرو بود به نحوی که تعدادی از محصولات رشد بیش از 9 درصدی قیمت ها را تجربه کردند.

به عنوان نمونه خودروهای سمند EF7 ، پژو پارس، پژو 206 تیپ دو، با رشد بیش از 13 درصدی روبرو شده است. در محصولات سایپا نیز این رشد قیمتها تا بیش از 10 درصد بوده است.

با این وجود بازار خودرو نسبت به قیمت های جدید خودروسازان واکنشی نداشته و هنوز قیمت خودروها در بازار تغییر چندانی پیدا نکرده است.

البته فروشندگان خودرو معتقدند اگر خودروسازان عرضه قطره چکانی محصولات خود را انجام دهند در بازار راکد خودرو افزایش قیمت ها بعید نیست اما در شرایط فعلی بازار متقاضی ندارد و رشد قیمت های جدید کارخانجات نتوانسته تغییرات چندانی را بوجود بیاورد.

در بازار خودرو قیمت سمند ای اف سون 199 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو 201 میلیون تومان، پژو 206 صندوقدار 245 میلیون تومان به فروش می رسد. علاوه بر این ساینا دنده ای 143 میلیون تومان، کوئیک دنده ای 150 میلیون تومان و تیبا دو 130 میلیون تومان و تیبا صندوقدار 120 میلیون تومان قیمتگذاری شده است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها