کد خبر : 62545

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: هیچ برنامه و یا درخواستی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس‌های برون شهری، سواری کرایه و مینی بوس نداشته‌ایم.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، داریوش باقر جوان  با بیان اینکه هیچ افزایش قیمتی در بخش حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای نداریم،گفت: تا امروز تنها در شورای عالی هماهنگی ترابری دستورالعمل و شیوه نامه تعیین نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای کشور تصویب شده است و ما تا اطلاع ثانوی هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس نداریم.

او ادامه داد: از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه هرسال، با توجه به آغاز سفر‌های نوروزی و اینکه اتوبوس‌ها به طور معمول یک سر خالی هستند، قیمت بلیت‌ها را چند درصدی افزایش می‌دهیم که امسال هم بلافاصله بعد از اتمام تعطیلات قیمت‌ها به نرخ قبلی بازگشت.

باقرجوان با بیان اینکه به طور معمول شرکت‌های حمل و نقلی با توجه به افزایش نرخ خدمات با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند، افزود: بسیاری از رانندگان ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای شرایط و موقعیت را ارزیابی می‌کنند و بهره‌وری در این بخش بسیار با اهمیت‌تر از سایر موارد است.

او تاکید کرد: با توجه به آنکه میزان سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه‌ها در این حوزه صورت گیرد، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به نمایندگی از این بخش همواره درخواست تعدیل قیمت‌ها را مطرح می‌کند، اما در حال حاضر بهره‌وری در اولویت قرار دارد.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط کرونایی کشور فاصله گذاری اجتماعی به صورت کامل رعایت می‌شود، اما در این شرایط هم بهره‌وری بیشتر از افزایش قیمت بلیت در نظر گرفته می‌شود.

باقر جوان توضیح داد: هیچ برنامه و یا درخواستی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس‌های برون شهری، سواری کرایه و مینی بوس با وجود آنکه سن این ناوگان هم بالا است، نداریم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها