کد خبر : 61200

چند روز پیش ویدئویی از دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، منتشر شد که حواشی به دنبال داشت.

به گزاش خودروتک به نقل از ایسنا، در این ویدئو این مقام صنعتی، در راستای تحقق شعار سال جاری و مانع‌زدایی‌ها، بزرگترین مانع صنعت قطعه‌سازی و به‌تبع خودروسازی را بحث قیمت‌گذاری و سیستم دستوری آن دانسته که بیش از یک دهه است، اتفاق می‌افتد و دو قشر بازنده از خود به‌جای گذاشته است؛ قشر اول تولیدکننده بخش خصوصی است که قطعه‌سازان هستند و قشر دوم، مردم و مصرف‌کنندگان هستند.

این در حالی است که به نظر می‌رسد هیچ علاقه‌ای برای حل این مشکل ساختاری وجود ندارد، چراکه قریب به 10 سال است که قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد و اثرات آن نیز مشهود است. در ابتدا اثرات آن در خودروسازی خود را نشان داد و سپس به بازار و زیان مصرف‌کننده نیز کشیده شد و چند سالی هم می‌شود که صنعت قطعه‌سازان هم از بابت این موضوع، به شدت زیان‌ده شده‌اند.

این اظهارنظر دبیر انجمن سازندگان قطعات، واکنش‌هایی را از سوی فعالان صنعت و بازار خودرو در پی داشت؛ بدینگونه که برخی اعلام کردند "دبیر انجمن مذکور، انحصار در بازار خودرو را کافی ندانسته و قیمت‌گذاری شورای رقابت را مانع می‌دانند و حال که درهای بسیاری بسته است، می‌خواهند قیمت‌ها هم آزاد شود تا دست برخی بیشتر باز شود. ضمن اینکه منتی هم بر سر مردم می‌گذارند."

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها