کد خبر : 60516

مرداد ماه 99 بود که مشخص شد خودرو سایپا شاهین با دو تیپ S و G عرضه خواهد شد.

به گزارش خودروتک، سایپا پیش از نوروز 1400 روند تحویل خودرو شاهین را آغاز کرد و این در حالی بود که تمامی خودروهای تحویلی تیپ G شاهین هستند.

آنگونه که گفته می شد قرار بود شاهین تیپ S مدل معمولی این خودرو و شاهین تیپ G مدل فول باشد. با این حال مواردی مشاهده می شود که نشان می دهد شاهین تیپ S یا فعلا در دستور کار تولید قرار نگرفته یا اینکه به طور کامل از برنامه کنار گذاشته شده است.

آنچه گمانه زنی در خصوص منتفی شدن سایپا شاهین تیپ S را تقویت می کند عدم اعلام قیمت مصوب این خودرو از سوی شورای رقابت است. در واقع فقط شاهین تیپ G قیمت گذاری شده است.

نکته دوم عدم حضور نشانه ای از سایپا شاهین تیپ S در بخش محصولات سایت سایپا است. در این بخش تنها یک مدل شاهین دیده می شود که مشخصات آن حاکی ازتیپ G بودن آن است.

تفاوت های شاهین تیپ S و G در بخش آپشن ها بود و این دو خودرو قرار نبود با مشخصات فنی متفاوت به بازار عرضه شوند. سایپا شاهین S قرار بود فاقد سانروف، سیستم مولتی مدیا، کلیدهای کنترلی روی فرمان و تهویه هوای اتوماتیک باشد.

نکته قابل توجه این است که اگر سایپا تصمیم به کنار گذاشتن مدل کم آپشن شاهین گرفته باشد، باید آن را اقدامی هوشمندانه و مثبت ارزیابی کرد. چرا که خودرویی با طراحی جذاب شاهین لازم است که از آپشن هایی که ذکر آنها رفت برخوردار باشد و این به توسعه سهم بازار این خودرو کمک خواهد کرد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها