کد خبر : 60453

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از نوسازی بیش از ۷۵ هزار تاکسی فرسوده تا سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران،  مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اقدامات تاکسیرانی در یکسال گذشته در راستای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم، اظهار کرد: ناوگان تاکسیرانی با تعداد ۳۱۸ هزار خودرو تاکسی در سطح کشور مشغول است که از این تعداد در شهر تهران ۷۶ هزار خودرو تاکسی فعال هستند. طبق مصوبه هیت وزیران، تاکسی‌هایی که به سن ده سال رسیده باشند، مشمول فرسودگی هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۹۲ هزار دستگاه تاکسی به سن فرسودگی رسیده است و به رغم طرح خوبی که در حوزه نوسازی تاکسی‌های فرسوده از ابتدای سال ۹۵ آغاز شد، در سال ۹۹ موفق به نوسازی ۷۵۶۷۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شدیم.

ضامنی درباره نوسازی تاکسی‌ها و مشکلات پیش‌روی تاکسی‌داران، بیان کرد: در روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده، با مشکلاتی مثل افزایش بی رویه قیمت خودرو و از طرفی بحث عدم پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها مواجه شدیم که فرآیند نوسازی را با مشکل مواجه کرد، علیرغم تمام این مشکلات در سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم فرآیند نوسازی را مجدداً فعال کنیم که در ادامه در ابتدای سال ۹۹ به مشکل الزام مندرج در آئین نامه قانون هوای پاک مبنی بر ارتقای سطح آلایندگی خودرو‌های تولیدی از استاندارد یورو ۴ به یورو ۵ برخوردیم که خودرو ساز آمادگی اجرای آن را نداشت، با انعکاس موضوع به دولت و همچنین موافقت سازمان حفاظت محیط زیست، مجوز نوسازی ۵ هزار دستگاه تاکسی با استاندارد یورو ۴ صادر شد. با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته خوشبختانه تا مهر ماه سال ۹۹ تعداد ۴۹۳۵ دستگاه تاکسی نوسازی و تحویل متقاضیان شد.

ضامنی یادآور شد: فرآیند تحویل خودرو با استاندارد یورو ۵ طبق اعلام آمادگی شرکت خودروساز، از ۱۵ آبان ماه سال ۹۹ با هدف تداوم نوسازی تاکسی‌های فرسوده دوباره از سر گرفته شد، در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی در سال ۹۹، از تعداد ۲۴۷۳۳ متقاضیان ثبت نام شده تعداد ۹۱۸۰ پیش فاکتور صادر و خودروی جایگزین تعداد ۷۶۵۹ دستگاه تحویل مالکان داده شد و تعداد ۱۱۸۰ دستگاه در روند شماره گذاری و تحویل خودرو است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها