کد خبر : 60164

افکار عمومی در موعد ریزش قیمت دلار در نیمه دوم سال گذشته انتظار کاهش قیمت خودرو را داشت اما به نظر می‌رسد با توجه به فاصله قابل بسیار زیاد خودرو در کارخانه با بازار از یک سو و رشد نقدینگی تورم از سوی دیگر قیمت‌ها کاهش چندانی را شاهد نباشند .

به گزارش خودروتک به نقل از خبرآنلاین، خیز تورمی سال ۹۹ در حالی اتفاق افتاد که پیش از آن فنر نرخ ارز در رفته بود و افزایش قابل توجه قیمت‌ها از ابتدای سال ۱۳۹۷، بنیان‌های اقتصادی را تحت فشار قرار داده بود.

بسیاری از کارشناسان دلار را محرک اصلی رشد بورس می‌دانستند و اتفاقا تحلیل ارائه شده تحلیلی قریب به یقین بود اما از نیمه آبان ماه سال گذشته، راه ارز و بورس از یکدیگر جدا شد و حتی افزایش قیمت ارز نیز نمی‌توانست محرکی برای رشد بازار سهام باشد .

 در این میان بازار خودرو نیز تنشی عجیب و بی‌سابقه را تجربه کرد. بازار خودرو که از دو ماه پایانی سال ۱۳۹۸ به واسطه شیوع کرونا با رکودی کشدار مواجه بود، طعم گس افزایش قیمت در دوران نبود مشتری را تجربه کرد.

بازار خودر

 سال جاری بازار خودرو به کدام سمت می‌رود؟

 سعید موتمنی می‌گوید بیش از ۹۰ درصد از خریداران خودرو در نیمه اول سال گذشته را سرمایه‌گذاران ونه مصرف کنندگان تشکیل داده‌اند . این در حالی است که در شرایط فعلی سرمایه گذاران از این بازار کوچ کرده‌اند و عرضه خودروهای صفر کیلومتر نیز به شکلی محسوس در آگهی‌های فضای مجازی با افزایش روبرو شده است.

 افکار عمومی در موعد ریزش قیمت دلار در نیمه دوم سال گذشته انتظار کاهش قیمت خودرو را داشت اما به نظر می‌رسد با توجه به فاصله قابل بسیار زیاد خودرو در کارخانه با بازار از یک سو و رشد نقدینگی  تورم از سوی دیگر قیمت‌ها کاهش چندانی را شاهد نباشند .

 موتمنی می گوید فضا برای خرید خودرو با توجه به افزایش تولید خودرو از یک سو و رشد قدرت خرید از سوی دیگر مهیا می‌شود و سال ۱۴۰۰ سالی با ثبات تر برای بازار خودرو خواهد بود .

 به گفته وی رکود این بازار در سال گذشت بسیار قابل توجه بوده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها