کد خبر : 59601

تولید خودروهای دوگانه‌سوز برای خودروسازان صرفه اقتصادی ندارد. آنچه مشخص است اگرچه خودروسازان با توجه به قیمت‌گذاری دستوری، با ضرر و زیان اقدام به تولید محصولات بنزین‌سوز می‌کنند اما ظاهرا الزامی در تولید خودروهای گازسوز با صرف زیان بیشتر ندارند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، محصولات دوگانه‌سوز تولیدی از سوی خودروسازان در مقایسه با بنزین‌سوزها با صرف هزینه بیشتری انجام می‌گیرد حال آنکه به‌دلیل قیمت‌گذاری دستوری، تولیدکنندگان از ناحیه عرضه دوگانه‌سوزها بیشتر ضرر می‌کنند به همین دلیل انگیزه‌ای برای تولید بیشتر این محصولات در شرکت‌های خودروساز وجود ندارد.

هر چند تاقبل از دی ماه سال‌جاری تولید محصولات دوگانه‌سوز تنها در انحصار ایران خودرو بود با این حال در دی ماه سایپا نیز اقدام به تولید تیبای دوگانه‌سوز آن هم با تیراژ اندکی کرده است.

 بنابراین به‌نظر می‌رسد شورای رقابت که وظیفه‌اش در حیطه قیمت‌گذاری کالاهای انحصاری است، با توجه به تدبیری که در نوع تعیین قیمت برخی محصولات خودروسازان در پیش گرفته، خود انحصار جدید ایجاد کرده که همان انحصار تولید دوگانه‌سوزها در شرکت ایران خودرو است. آنچه مشخص است تولید دوگانه‌سوزها برای خودروسازان به‌دلیل به‌کارگیری برخی قطعات وارداتی و داخلی نسبت به محصولات بنزین‌سوز گران تمام می‌شود حال آنکه قیمت‌گذاری شورای رقابت هزینه تولید این خودروها را پوشش نمی‌دهد.

با این شرایط خودروساز نیز انگیزه‌ای برای تولید ندارد. از سوی دیگر تقاضا برای دوگانه‌سوزها با توجه به زیرساخت مناسبی که طی سال‌های گذشته ایجاد شده، همچنان بالاست اما خودروساز به واسطه قیمت‌گذاری شورای رقابت نمی‌تواند پاسخ مناسبی به تقاضای موجود دهد. بر این اساس تقاضای موجود در بازار نیز به واسطه قیمت پایین گاز نسبت به بنزین ایجاد شده اما سیاست‌گذاری‌ها در جهت عکس منافع متقاضیان در حرکت است. 

آنچه مشخص است سوخت گاز که دومین سوخت در سبد محصولاتی کشور به حساب می‌آید به‌دلیل شرایط مناسب زیست محیطی، پاک بودن و همچنین صرفه اقتصادی سال‌هاست که مورد توجه دولت و مشتریان قرار دارد این در شرایطی است که خودروسازان با توجه به دلایلی که عنوان شد قادر به تولید انبوه این محصولات نیست.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها