کد خبر : 59461

روند تحویل خودروهای مدل 1400 آغاز شده است و این خودروها اکنون به بازار هم رسیده اند. بررسی بازار خودرو نشان می دهد که دست کم 11 خودرو اکنون با مدل 1400 هم در بازار پیدا می شوند. هر چند هنوز فراوانی این مدل ها در بازار زیاد نیست و حکم نوبرانه را دارند.

به گزارش خودروتک، تغییر مدل در خودروهای داخلی اتفاقی نیست که هر سال با چشم قابل رصد باشد. چرا که ظاهر و تجهیزات خودروهای داخلی خیلی دیر به دیر تغییر می کند و اغلب خودروها برای سال های متمادی با یک شکل و شمایل تولید می شوند.

تغییر مدل خودروها اما برای بازار دارای معنی و مفهوم است و اینکه وقت کاهش قیمت خودروهای کنونی به دلیل یک مدل پایین تر رفتن فرا رسیده است. حتی اگر صفر کیلومتر هم باقی مانده باشند.

مجوز تحویل خودروهای داخلی با مدل 1400 از 22 بهمن 99 به خودروسازان داده شده است و آنگونه که گفته می شود از 23 اسفند نیز تمامی خودروهای تحویلی به غیر از تعداد اندکی، با مدل 1400 خواهد بود.

تاکنون پای 11 خودرو پژو پارس، پژو پارس دوگانه سوز، وانت پراید، تیبا هاچبک، پژو 405 SLX، سمند LX، پژو 206 صندوقدار، پژو 206 تیپ 2، پژو پارس سال، تیبا صندوقدار و دنا به بازار خودرو رسیده است و به این ترتیب مدل های 99 این خودروها دیگر مدل یک سال پایین حساب می شوند. 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها