کد خبر : 59243

مدیران خودرو به عنوان عرضه کننده محصولات چری شرایط فروش جدیدی را اعلام کرده است. اما در این شرایط فروش نکته قابل توجهی وجود دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش نیوز ، این روزها با وجود نزدیکی به شب عید بازار خودرو در رکود به سر می‌برد. در شرایطی که رکود به خاطر عوامل مختلف بر بازار حاکم است خودروسازان سعی می‌کنند با روش های مختلف مردم را تشویق به خرید کنند و به نوعی پیشنهادات ویژه می‌گذارند.

شرکت مدیران خودرو که عرضه محصولات چری را نیز بر عهده دارد. شرایط فروش برخی از مدل ها را اعلام کرده است. نکته مهمی که درباره این فروش می‌توان به آن اشاره کرد این است که قیمت های اعلام شده برای خودروها اختلاف زیادی با قیمت نمونه های صفر موجود در بازار دارد.

تیگو ۵ در این طرح فروش با قیمت ۷۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود این در حالی است که قیمت این خودرو به طور میانگین در بازار ۶۵۵ میلیون تومان است یعنی ۹۵ میلیون تومان اختلاف! آریزو ۶ به عنوان خودروی بعدی با قیمت ۸۷۲ میلیون تومان عرضه می‌شود اما قیمت آن در بازار ۷۵۰ میلیون تومان است. برای گران ترین محصول چری در ایران یعنی تیگو ۷ قیمت ۹۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است حال آنکه قیمت این خودرو در بازار ۸۷۰ میلون تومان است. این نکته را نیز باید گفت آریزو ۵ در گران ترین حالت ممکن در بازار قیمت ۵۳۰ میلیون تومانی دارد اما قیمت آن در شرایط فروش اعلام شده ۶۲۵ میلیون تومان است.

فروش-چری

مشخص نیست که علت اختلاف قیمت ۹۰ الی ۱۲۰ میلیون تومانی این خودروها با بازار چیست و چرا مدیران خودرو قصد دارد محصولات را با قیمت هایی بالاتر از نرخ های موجود در بازار و حتی نرخ دلاری در کشور سازنده یعنی چین به فروش برساند. به نظر می‌رسد که در خصوص قیمت گذاری این محصولات باید نظارت بیشتری صورت گیرد.

این نکته را نیز باید گفت که در شرایط فروش اعلام شده در سایت چری ایران (cheryco.ir) نیز که تحویل آن به صورت نقدی ۴۵ روزه است همین قیمت ها قرار داده شده است.

چری-۲

مقایسه قیمت ها در ایران و چین

حتی با درنظر گرفتن شرایط اقساطی نیز قیمت های اینچنینی برای خودروهای چینی به شدت بالا به نظر می‌رسد. به عنوان مثال قیمت جدیدترین نسخه چری تیگو ۷ که با نسخه موجود در ایران تفاوت دارد در کشور چین بین ۱۳ الی ۲۳ هزار دلار است. حتی اگر دلار را با قیمت آزاد ۲۵ هزار تومان نیز حساب کنیم در بیشترین حالت ممکن قیمت این خودرو ۵۷۵ میلیون تومان خواهد بود.

تیگو۷-۱

در خصوص خودروی تیگو ۵ نیز چنین شرایطی وجود دارد. قیمت این خودرو در چین حداکثر ۱۹ هزار دلار است که با دلار ۲۵ هزار تومان قیمت آن ۴۷۵ میلیون تومان می‌شود.

تیگو۵-۱

*در جمع آوری اطلاعات قیمت خودروها در بازار از سایت باما و اطلاعات قیمت خودرو در چین از سایت chinamobil استفاده شده است.*

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها