کد خبر : 59240

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: خودروی بنز لوکس نیست مگر مدل‌هایی از آن که مشخص است. ما در کل کشور بیشتر از ۲ الی ۳ هزار خودروی لوکس نداریم.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش نیوز ، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره دریافت مالیات از خودروهای با قیمت بالاتر از ۱ میلیارد تومان گفت: اخذ مالیات از خودروهای بالای ۱ میلیارد تومان بسیار اشتباه است چرا که شاخص آن صحیح نیست. پیش پا افتاده ترین خودروی وارداتی ۱ میلیارد تومان است. شاخص لوکس بودن به نوعی اشتباه در نظر گرفته شده است و روی بازار خودروهای وارداتی تاثیر می‌گذارد.

وی درباره پیش بینی قیمت ها بعد از این تصمیم گیری اظهار کرد: در ابتدا قیمت ها کاهشی می‌شود و بعد از آن تمام کسانی که خودروی خارجی دارند مالیات سالیانه را روی قیمت خودرو اضافه می‌کنند. در نتیجه این تصمیم به صورت غیرمستقیم هزینه خانوارها را بالا می‌برد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره آمار مدل های لوکس در کشور گفت: کالای لوکس در جهان تعریف دارد. خودروی بنز لوکس نیست مگر مدل‌هایی از آن که مشخص است. ما در کل کشور بیشتر از ۲ الی ۳ هزار خودروی لوکس نداریم که شامل مواردی نظیر فراری، مازراتی، بنز اس کلاس، ب‌ام‌و سری ۷ و.... می‌شود. بقیه خودروها معمولی هستند که این براساس منطق و استانداردهای جهانی مطرح می‌شود. شاید اگر از آن خودروهای لوکس مالیات بگیریم کار صحیحی باشد اما باید این را نیز باید در نظر داشت که نحوه هزینه کرد معین باشد. اگر مقصد هزینه کرد این مالیات ها مشخص نباشد هیچ آورده ای برای مردم نخواهد داشت و فقط هزینه ها را بالا می‌برد.

وی ادامه داد: قاعدتا لیستی از خودروها توسط سازمان امور مالیاتی اعلام و گفته می‌شود که این خودروها قیمت ۱ میلیارد تومان به بالا دارند و از صاحبان آن ها مالیات گرفته خواهد شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها