کد خبر : 58868

پس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.

به گزارش خودروتک، اگر چه قیمت خودرو هماهنگ با قیمت دلار افزایش یافت اما نبود تقاضا در بازار خودرو موجب شد تا این روند به یک افزایش جهشی تبدیل نشود.

بازار خودرو کماکان جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارد چرا که چشم انداز بلند مدت قیمت خودرو را جهشی با سود بالا نمی بینند. با این حال به دلیل نبود عرضه کافی از سوی خودروسازان، ماهیت سرمایه ای خودرو کماکان حفظ شده است و قیمت با ضرباهنگ دلار بالا و پایین می شود.

در این زمینه تسنیم گرازش داد که همزمان با روند کاهشی قیمت ارز در بازار خودرو نیز قیمت ها روند کاهشی را تجربه می کند. البته هنوز کسب و کار خودرو رونق ندارد و همین امر باعث شده قیمت ها سلیقه ای اعلام شود. در بازار دیروز سمند ال ایکس 187 میلیون تومان، سمند سورن 237 میلیون تومان، پژو 206 تیپ پنج 258 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو 198 میلیون تومان، و پژو 206 صندوق دار 240 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

بررسی قیمت ها در محصولات ایران خودرو نشان می دهد روند کاهش قیمت ها نسبت به هفته گذشته در محصولات این شرکت از دو تا چهار میلیون تومان بوده است.  

در خودروهای سایپا نیز روند کاهشی قیمت ها بین یک تا دو میلیون تومان است. برهمین اساس پراید 111 با قیمت 137 میلیون تومان، پراید 131 با قیمت 110 میلیون تومان، تیبا صندوقدار با قیمت 122 میلیون تومان، تیبا دو 138 میلیون تومان و ساینا 135 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

فعالان بازار خودرو دلیل کاهش قیمت ها را افت قیمت دلار عنوان می کنند البته این موضوع در تشدید رکود بازار خودرو بسیار موثر بوده است، این درحالیست که با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال باید معاملات خودرو رونق داشته باشد اما مشاهدات بازار نشان می دهد معاملات در بازار به سردی گرائیده و فقط ان دسته از افراد که نیاز ضروری به خودرو دارند اقدام به خرید محصولات می کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها