کد خبر : 58696

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هنوز درباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا، عزت الله اکبری تالارپشتی در پاسخ به این سوال که آیا بر اساس مصوبه کمیسیون شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو حذف خواهد شد؟ اظهار داشت: طبق اصلاحی ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان، خودروهای تولید شده داخلی در بورس عرضه می‌شود. ولی درباره حذف شورای رقابت هنوز تصمیم گیری نهایی انجام نشده است.

همچنین «حجت الله فیروزی» سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ایرنا گفت: بر اساس طرح ساماندهی و تحول در بازار خودرو تلاش شده واردات خودرو بر اساس میزان صادرات افراد حقیقی و شرکت‌های غیردولتی انجام شود.

وی افزود: بر اساس این طرح به افراد یا شرکت‌های غیر دولتی اجازه واردات خودرو داده می‌شود که موفق به صادرات خودرو شوند. به عبارتی به افراد یا شرکت‌های دیگر به اندازه صادرات خودرو، مجوز واردات داده می‌شود و این طرح شامل قطعه سازان نیز می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: این طرح فقط شامل صادرکنندگان خودرو نیست، بلکه افراد حقیقی که نفت داخلی را خریداری و در خارج از کشور به فروش برسانند یا کسانی که در خارج از کشور ذخیره ارزی دارند، ‌امکان واردات خودرو بر اساس همان میزان فروش نفت یا همان مقدار ارز ذخیره‌ای خواهند داشت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها