کد خبر : 58672

در نشست مشترک مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با ۱۳۹ قطعه‌ساز، میثاق‌نامه تامین قطعات، تولید و تحویل ۵۰ هزار دستگاه خودروی تارا در سال آینده به امضا رسید.

به گزارش خودروتک به نقل از ایکوپرس، در این نشست، امضا‌کنندگان این میثاق‌نامه متعهد شدند که در سال ۱۴۰۰ اهتمام خود را برای تامین به موقع قطعات با استانداردهای کیفی مطلوب، با هدف تحویل به موقع خودرو تارا به مشتریان به کار ببندند.

فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این نشست بر ضرورت همکاری همه جانبه با هدف تامین کیفیت مطلوب محصول و قطعات تولیدی این خودرو با رویکرد بهره‌مندی مشتریان از خودرو با کیفیت داخلی تاکید کرد.وی افزود: با همدلی شبکه زنجیره تامین در شرایط سخت تحریم و کرونا، شرایط را برای آغاز تولید انبوه خودروی تارا فراهم کرده‌ایم و این خودرو طبق برنامه زمان‌بندی، تولید و تحویل مشتریان خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به سرعت در طراحی و تولید خودروی تارا گفت: بر خلاف محصول پروژه‌های قبلی ایران خودرو که در بازه زمانی دو تا شش سال اجرا شده، تارا با تلاش شبانه روزی قطعه سازان و مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو در طول یک سال طراحی و تولید و در بهمن‌ماه امسال شماره‌گذاری شد.

زمان تولید خودرو تارا اتومات

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: ۶۰ درصد از قطعات تارا در محصول کراس اوور که در حال توسعه است، استفاده خواهد شد و قطعه سازان می‌توانند در تامین قطعات این پروژه با ایران خودرو همکاری مشترک داشته باشند. وی ادامه داد: تولید مدل دستی تارا در بهمن ماه از روزانه شش دستگاه آغاز شده و در پایان اسفنده ماه به روزانه ۶۰ دستگاه افزایش خواهد یافت؛ در تیر ماه ۱۴۰۰ شاهد تولید نسخه اتوماتیک این خودرو خواهیم بود. مقیمی از برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه خودروی تارا در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: قرار است در مرحله نخست ۳۰۰ دستگاه از این خودرو به بازارهای هدف ایران‌خودرو صادر شود.

زمان ورود اولین سری خودرو تارا به بازار / حدود قیمت تارا چند؟

2 سناریو قیمت خودرو تارا در زمان عرضه به بازار

ایران خودرو تارا با چه مشخصات و آپشن‌هایی عرضه می‌شود؟

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها