کد خبر : 58429

بازار خودرو یک بار دیگر جذابیت خودرو را برای خرید از دست داد. این در حالیست که در هفته اول بهمن ماه بود که تازه بازار داشت از یک خواب طولانی بیدار می شد و قیمت خودرو به گونه ای شد که متقاضایان کم کم وارد بازار می شدند. اما از ابتدای این هفته بار دیگر ورق برگشت و بازار وارد رکود شد.

به گزارش خودروتک، پس از کاهش شدید قیمت خودرو در نیمه آبان ماه که تا اوایل آذر ادامه داشت، قیمت ها اندکی رشد کرد اما از اواخر دی ماه بود که قیمت خودرو به ثبات رسید و نوسان رفت و برگشتی یک تا دو میلیون تومانی را تجربه می کرد که ماهیت کلی بازار است و در ردیف گرانی یا ارزانی خودرو به حساب نمی آید.

رسیدن به این ثبات موجب شد تا هم تقاضای کاذب به مرور از بازار خارج شود و هم برای تقاضای واقعی این اطمینان ایجاد شود که می تواند خرید خود را با قیمت هایی غیر هیجانی انجام دهد. اما افزایش دوباره حباب قیمت خودرو موجب شد تا همین دوره خروج از رکود، شروع نشده پایان یابد و بار دیگر تقاضا از خرید عقب نشینی کند.

ایرنا در بخشی از گزارش خود از بازار خودرو نوشت: رشد نرخ ارز در روزهای گذشته سبب شد تا بازار نیمه جان خودرو، بار دیگر با حضور بیشتر واسطه‌ها و دلالان راکد شده و سکونی مجدد را تجربه کند.

معاملاتی که در پی ثبات نسبی نرخ ارز در هفته‌های گذشته می‌رفت تا جانی تازه بگیرد، چند روزی است که مجدد وارد فاز رکود شده و فروشندگان دست از فروش خودرو کشیده‌اند یا قیمت‌های سلیقه‌ای و بالا اعلام می‌کنند.

به گفته کارشناسان، در بازار خودرو نوسان‌های ارزی به سرعت اثرگذار می‌شود و با ورود دلار به کانال ۲۶ هزار تومان در روزهای گذشته، قیمت‌ها دوباره به نرخ‌های ۲۰ روز قبل بازگشته است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها