کد خبر : 58229

بازار خودروها ماه‌هاست که در رکود فرو رفته و میزان معاملات به حداقل رسیده، این روزها فقط کسانی که مصرف‌کننده واقعی هستند، نسبت به خرید خودرو اقدام می کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرآنلاین، باتوجه به از بین رفتن جاذبه بازار خودرو، هفته‌هاست که دلالان از این بازار کوچه کرده‌اند و شرایط بازار به سمتی رفته که دارندگان خودروهای صفرکیلومتر مدل ۹۸ و ۹۹ برای فروش حسابی به تکاپو افتاده اند و هر روز بر میزان آگهی های فروش این خودروها افزوده می شود.

افزایش فروش خودروهای صفر مدل ۹۸ و ۹۹

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران درباره وضعیت بازار خودرو گفت: در بازار خودرو آرامش حکمفرماست و خرید و فروش فقط برای مصرف شخصی انجام می شود.

نعمت الله کاشانی نسب درباره افزایش عرضه خودروهای صفرکیلومتر مدل ۹۸ و ۹۹ بیان کرد: این موارد خودروهایی بوده که با هدف فروش با قیمت های بالا و کسب سود خریداری و نگهداری شده بودند، با توجه به اتمام سال ۹۹؛ دارندگان چنین خودروهایی ناچار به عرضه و فروش هستند تا مدل به اصطلاح عقب نماند و قدیمی نشود به همین دلیل شاهد عرضه فراوان چنین خودروهایی برای فروش در بازار هستیم.

پیش‌بینی وضعیت یک فعال بازار از آینده قیمت‌ها/ آگهی فروش خودروهای صفر افزایش یافت

کاهش ۳۰درصدی قیمت خودروهای خارجی

وی درباره وضعیت بازار خودروهای خارجی توضیح داد: بازار خودروهای خارجی در رکود کامل بسر می برد و خرید و فروشی انجام نمی شود زیرا در ماه‌های گذشته قیمت این خودروها بسیار بالا رفته بود؛ اکنون نیز رکود مطلق در بازار اتفاق افتاده و خرید و فروشی انجام نمی شود.

کاشانی نسب اظهار کرد: از نیمه آبان تاکنون روند کاهش قیمت ها در بازار اتفاق افتاده و مشتریان خودروهای خارجی در انتظار ریزش بیشتر نرخ ها هستند و در مقابل دارندگان این خودروها با توجه به کاهش قیمت ها بر این باورند فروش برایشان صرفه اقتصادی ندارد بنابراین بازار راکد شده است.وی تاکید کرد: از نیمه پاییز تا کنون ۳۰ درصد از قیمت خودروهای خارجی در بازار کاسته شده است.

بازار بی رونق خودرو در آستانه نوروز

این فعال بازار خودرو درباره وضعیت بازار در هفته ‌های آینده و آستانه نوروز توضیح داد: بسیار بعید به نظر می رسد قیمت ها در بازار خودرو افزایش یابد زیرا بازار کشش ندارد و تولیدات خودروسازان پاسخگوی نیاز بازار است.

وی درباره وضعیت رونق معاملات در بازار خودرو عنوان کرد: مانند سال‌های گذشته میزان معاملات در بازار خودرو رونقی ندارد و بازار جذابیت خود را برای واسطه ‌ها و دلالان از دست داده و اکنون اگر خرید و فروشی انجام می شود، فقط مصرف‌کنندگان واقعی خودرو هستند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها