کد خبر : 57071

قرعه کشی خودرو در شرایطی به عنوان تنها راه حل رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی در نظر گرفته شد که در خصوص اینکه آیا به این هدف رسیده است یا نه قطعیتی وجود ندارد.

به گزارش خودروتک، خودرو کماکان با قرعه کشی به دست مصرف کننده می رسد و بخت و اقبال است که خریدار قطعی فروش و پیش فروش را مشخص می کند.

اما چه شد که نیاز به قرعه کشی یک بار دیگر احساس شد؟ ریشه بازگشت قرعه کشی به فروش خودرو را نه در تقاضای واقعی و نیاز بازار خودرو کشور به این تعداد خودرو صفر کیلومتر که در رانت نهفته در قیمت کارخانه خودرو باید جستجو کرد.

در مرحله اخیر فروش فوق‌العاده ایران خودرو که به تازگی قرعه کشی شد ۲ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۹۹۳ نفر برای ۵۴۰۰ خودرو ثبت نام کردند. این میزان تقاضا از کل تقاضای خودرو کشور در سال های قبل که فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار تا به این حد نبود بسیار بیشتر است.

در پیش فروش های یکساله نیز اگر چه تقاضا به این تعداد نیست اما باز هم بسیار زیاد است. دلیل آن نیز این است که قیمت نهایی زمان تحویل از الان مشخص نیست و به همین دلیل سفته بازان کمتری برای خرید یکساله اقدام می کنند. اما باز هم می دانند که با وجود قیمت دستوری در زمان تحویل خودرو، می توانند از مابه التفاوت قیمت بازار و کارخانه سود کنند.

به این ترتیب تنها عاملی که می تواند به سرعت گردونه قرعه کشی را حذف کند واقعی سازی قیمت خودرو در کارخانه است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها