کد خبر : 56901

رئیس اتحادیه نمایشگاه ‌داران خودروی تهران اظهار داشت: با توجه به روند کاهشی قیمت ارز، تا پایان سال افزایش قیمت در حوزه خودرو نخواهیم داشت اما احتمال کاهش قیمت بیشتر است.

به گزارش خودروتک، بازار خودرو در آخرین روز کاری هفته گذشته استارت کاهش محسوس قیمت خودرو را زد. قیمت ها از اوایل هفته گذشته مستعد کاهش بودند و تنها نیاز به یک سیگنال داشتند. سیگنالی که از سوی بازار ارز بالاخره صادر شد.

نزولی شدن قیمت ارز و چشم انداز قیمت دلار در کانال های پایین تر دیگر بازارهای سرمایه ای را نیز به سوی روند کاهشی هدایت کرد. به این ترتیب اکثر خودروهای ایران خودرو در روز پنجشنبه 3 و 4 میلیون تومان ارزان شدند و این کاهش در خودروهای سایپا یک تا 2 میلیون تومان بود.

در همین حال سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفت‌وگو با ایلنا در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو نسبت به هفته گذشته آرامش بیشتری دارد و قیمت‌ها نسبت به هفته قبل با شیب کمی رو به کاهش است. بازار ۳۳ درصد کاهشی که آبان ماه اتفاق افتاد را حفظ کرده است. در ماه‌های اخیر پنج درصد نوسان داشته اما دوباره به قیمت خود بازگشته است.

وی افزود: با توجه به روند کاهشی قیمت ارز، تا پایان سال افزایش قیمت در حوزه خودرو نخواهیم داشت اما احتمال کاهش قیمت بیشتر است ولی همچنان به نوسانات قیمت ارز بستگی دارد. اگر نرخ ارز به کانال ۲۳ هزار تومان برسد، ۷ تا ۸ درصد قیمت خودرو نیز کاهش خواهد یافت.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران تصریح کرد: بازگشت قیمت‌ها به سایت‌های اینترنتی تاثیری در قیمت خودرو نخواهد داشت. چراکه تقاضای کاذب در بازار خودرو فروکش کرده و خریداران بیشتر مصرف‌کنندگان واقعی هستند. زمانی واسطه‌ها وارد بازار می‌شوند که نرخ ارز نوسان داشته باشد؛ بنابراین با توجه به آرامش بازار سرمایه مشکلی پیش نخواهد آمد. خریدار هم چشم بسته خرید نمی‌کند، از جایی خرید می‌کند که قیمت مناسبی داشته باشد و اگر قیمت بالایی در سایت‌ها قرار دهند خریدار آن را نمی‌خرد. 

وی خاطرنشان کرد: سوداگری دلالان در سایت‌های اینترنتی مربوط به زمانی بود که قیمت ارز و تقاضای کاذب در بازار وجود داشت. الان با توجه به آرامش بازار نمی‌توانند تأثیر خاصی بگذارند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها