کد خبر : 56080

معاون نظارت و بازرسی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ۴ هزار و ٦٣ پرونده تخلف در حوزه خودرو با ارزش ۳۶۱ میلیارد تومان از ابتدای امسال تا پایان آذر در این استان تشکیل شد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا ، سعید محمدی‌پور افزود: ۹ ماهه امسال ۵‌هزار و ۹۳۷ بازرسی در حوزه خودرو استان تهران انجام شده است. وی ادامه داد: تا پایان آبان سال‌جاری بیشتر تخلفات در حوزه خودرو مربوط به گرانفروشی و تقلب بود که در نتیجه آن ۴هزار و ۶۳ پرونده برای متخلفان تشکیل و آنان برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضا معرفی شدند.

 رئیس سازمان صمت استان تهران اواخر اردیبهشت‌ماهِ سال‌جاری درخصوص بازرسی بازار خودرو گفته بود: با اعلام ستاد تنظیم بازار برای قیمت‌گذاری خودرو، مقرر شد قیمت خودرو صفر در بازار ۱۰ درصد بالاتر از نرخ کارخانه، به‌فروش برسد به همین دلیل بازرسی‌های سازمان صنعت در این خصوص آغاز شده است. یدالله صادقی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز دستورالعمل قیمت‌گذاری به‌صورت رسمی ابلاغ نشده، ولی سازمان صمت کار بازرسی را شروع کرده است.

در صورت شکایت یا تخلف فروش خودرو در نمایشگاه‌ها بیش از نرخ مصوب، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود. ٢٢ اردیبهشت سال‌جاری پس از کش‌وقوس‌های زیاد، قیمت خودرو در جلسه ستاد تنظیم بازار مشخص و روش و نحوه فروش محصولات ایران‌خودرو و سایپا تصویب شد. بر این اساس قیمت محصولات سایپا به‌طور متوسط ٢٣ درصد و ایران خودرو ۱۰ درصد افزایش یافت و همچنین قیمت خودروی صفر در بازار آزاد با ۱۰ درصد بیش از قیمت کارخانه فروخته می‌شود.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها