کد خبر : 55850

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای تولید ۳۰ هزار دستگاه وانت زامیاد را تشریح کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، طی روزهای اخیر تعدادی از مشتریان و خریداران وانت از کارخانه "زامیاد" به دلیل تعویق در تحویل خودرو به آنها، مقابل این کارخانه تجمع کردند، البته کارخانه دلیل تأخیر در تحویل خودرو به مشتریانش را ندادن مجوزهای زیست‌محیطی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست می‌داند.

بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست تحویل ندادن خودرو به مشتریان از سوی کارخانه به دلیل نداشتن مجوزهای زیست‌محیطی را رد و اظهار کرد: ما در سازمان محیط زیست، مجوز تولید وانت‌های زامیاد را روز 17 آذر امسال صادر کرده‌ایم و مشکلی از حیث تولید برای کارخانه وجود ندارد.

وی افزود: نکته‌ای که از سوی کارخانه مبنی بر تحویل ندادن خودرو به بهانه نداشتن مجوزهای زیست‌محیطی به خریداران مطرح شده، صحت ندارد، ظاهرا کارخانه در مسیر فروش و تحویل محصول به خریداران سنگ‌اندازی می کند، اما این موضوع ارتباطی به سازمان محیط زیست ندارد.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: از نظر محیط زیست، منعی برای تولید خودروهای وانت زامیاد به مشتریان وجود ندارد.

اشجعی در عین حال، تولید وانت‌های زامیاد را مشروط اعلام کرد و گفت: تولید و شماره‌گذاری خودروی وانت زامیاد به دلیل نداشتن تأییدیه‌های استاندارد زیست‌محیطی یورو 5 باید متوقف شود و ما نیز این موضوع را به مسئولان کارخانه اعلام کرده‌ایم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تولید خودروها در سال جاری با استاندارد یورو 5 اجباری شده بود، کارخانه نتوانسته بود در تولید این محصول، تأییدیه‌های استاندارد یورو 5 را دریافت کند، بنابراین در این مدت، کشمکش‌هایی با سازمان محیط زیست داشتند که در نهایت تعهد دادند امسال وانتزامیاد را به دلیل نداشتن استانداردهای یورو 5 از رده خارج کنند و تولید آن متوقف شود.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در راستای این تعهد، به تعدادی از محصولات‌شان که از قبل باقی مانده بود، اجازه تولید و شماره‌گذاری دادیم، که در روز 17 آذر امسال برای حدود 30 هزار دستگاه باقی مانده از وانت‌ها، مجوز تولید صادر کردیم تا این کارخانه بتواند به تعهداتش در قِبال مشتریان عمل کند.

اشجعی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین ما در محیط زیست مشکلی برای تولید و شماره‌گذاری این 30 هزار دستگاه وانت نداریم، به هر حال کارخانه باید پاسخ‌گوی مشتریانش درباره علت تحویل ندادن محصولاتش باشد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها