کد خبر : 55506

مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور در رابطه با تعیین تکلیف خودروهای در گمرک مانده، اجرای احکام صادره و ترخیص خودروهای رفع توقیف اعلام شده را منوط به تمدید مجدد مهلت ترخیص خودروهای سواری موجود و ابلاغ آن توسط این دفتر (مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه) اعلام کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، براین اساس، علی وکیلی در بخشنامه‌ای از گمرکات اجرایی کشور، خواسته تا دستورات لازم در مواردیکه از خودروهای سواری رفع توقیف گردیده و خودروی مورد نظر مشمول فهرست منضم به بخشنامه مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته نیست، با توجه به اتمام مهلت ترخیص، مطابق مقررات عمل شود.

در متن نامه این بخشنامه آمده است:

" پیرو بخشنامه 18901/م مورخ  12 مهر 1399 معاون محترم امور گمرکی و رونوشت نامه شماره 99/972285 مورخ 17 آبان 1399 این دفتر و بخشنامه 12 آبان ماه سال جاری مرکز مبارزه با جرائم سازمان‌یافته و در خصوص بخش پایانی بخشنامه فوق‌الاشاره مبنی بر "در خصوص مابقی خودروهای توقیفی مطابق با مقررات حاکم اقدام لازم و قانونی معمول گردد" خواهشمند است دستور فرمایید در مواردیکه از خودروهای سواری رفع توقیف گردیده و خودروی مورد نظر مشمول فهرست منضم به بخشنامه مرکز مبارزه با  جرائم سازمان‌یافته نیست، باتوجه به اینکه مهلت ترخیص سایر خودروها برابر بخشنامه مورخ سوم تیر 1399 این دفتر مستند به مصوبه هیات محترم وزیران در تاریخ  26 شهریور 1399 به پایان رسیده است؛ لذا اجرای احکام صادره و ترخیص خودروهای رفع توقیف اعلام شده، منوط به تمدید مجدد مهلت ترخیص خودروهای سواری موجود و ابلاغ آن توسط این دفتر است.

بدیهی است در صورت ابلاغ ظوابطی خارج از مراتب یادشده توسط مرجع محترم قضایی، متعاقبلا جهت اطلاع و اقدام لازم، اطلاع‌رسانی و ابلاغ می‌گردد. "

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها