کد خبر : 55341

نشانه ها از حرکت قیمت خودرو در روزهای اخیر حاکی از احتمال ورود به یک دوره ریزش دیگر قیمت ها است.

به گزارش خودروتک، کاهش قیمت خودرو که در این هفته با احتیاط فروشندگان آغاز شده بود، دیروز شتاب محسوسی گرفت و خودروهایی مانند پژو 206 تیپ 2 ، هر دو مدل سمند و پژو پارس سال کاهش قیمت 4 تا 5 میلیونی داشتند.

همچنین قیمت پراید که در یک هفته اخیر تقریبا ثابت بود هم دیروز بالاخره بار دیگر حرکت کاهشی به سمت مرز 100 میلیون تومان را آغاز کرد.

در واقع کاهش جزئی اوایل هفته که با هدف بازگرداندن تقاضا به بازار خودرو ارزیابی می شود، عملا شکست خورد و شرایط بازار نشان داد که فروشندگان ناگزیر از کاهش محسوس قیمت خودرو هستند.

همچنین شرایط در بازار ارز نیز به سود کاهش قیمت در حال رقم خوردن است و همین مساله حربه افزایش قیمت خودرو به بهانه افزایش قیمت ارز را نیز از دست سفته بازار خارج کرده است.

از سوی دیگر آمارها نشان می دهد که احتمالا عرضه های بیشتری از سوی خودروسازان به بازار در راه باشد. نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو این عرضه را 40 هزار دستگاه برآورد کرده است.

کاشانی نسب با بیان اینکه آمار تولید و فروش سه خودروساز بزرگ کشور از جمله شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو نشان می‌دهد که در طول هشت ماه ابتدای سال ۵۶۷ هزار دستگاه خودرو تولید شده است، گفت: آمار فروش خودروسازان ۴۱۵ هزار دستگاه بوده است.

او گفت: خودروسازان هر روز افزایش تیراژ می‌دهند و با توجه به تعطیل نشدن صنعت خودرو سازی در دوران کرونا باید منتظر تحولی در بازار بود و امیدواریم تولیدات به قدری افزایش یابد که جوابگوی تقاضای بازار باشد.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: این طور که مشخص است این بازار همچنان در رکود خواهد ماند تا ۴۰ هزار خودرویی که خودرو سازان تولید کرده اند به بازار عرضه شود. با عرضه خودرو به بازار قیمت ها به شدت اُفت خواهد داشت و شاید از رکود خارج شود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها