کد خبر : 55314

رئیس شورای رقابت گفت: اگر خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه‌ای که شورا برای مصرف‌کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمی‌رسد و مردم باید آن را با قیمت حراجی از بورس بخرند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با بیان اینکه اکنون با قیمت منصفانه‌ای که شورای رقابت اعلام می‌کند، هم خودروساز و هم مصرف‌کننده راضی است، گفت: آخرین نظر در خصوص عرضه خودرو در بورس این بود که شورای رقابت در قیمت‌گذاری دخیل باشد، اما این نظر در شورا رای نیاورد. مجدد در مجلس شورای اسلامی طرح را عنوان کردند و  یک بار هم در آن جلسه شرکت کردم. این مقام مسوول ادامه داد: قیمت‌های شورای رقابت برای تولید‌کننده منصفانه است و قیمتی که بورس مشخص می‌کند مشخص نیست منصفانه باشد یا خیر چرا که  بورس مانند یک حراجی عمل می‌کند و در آن هر که قیمت بالاتری برای کالا بدهد، کالا را می‌خرد و دیگر حقوق مصرف‌کننده در آن در نظر گرفته نمی‌شود.

شیوا گفت: تفاوت زیادی بین قیمت حراجی بورس و  قیمتی که شورای رقابت می‌دهد وجود دارد و اگر خودرو در بورس عرضه شود به قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد و مصرف‌کننده واقعی از آن بهره‌مند نمی‌شود.

رئیس شورای رقابت بیان کرد: برخی اعتقاد دارند مبلغ دریافتی در زمان عرضه خودرو در بورس باید به خزانه دولت واریز شود، برخی می‌گویند وام به خود خودروساز و قطعه‌ساز داده شود، برخی می‌گویند صرف حمل‌و‌نقل عمومی شود. صحبت‌های زیادی در این خصوص مطرح شده است، اما هنوز این طرح در کمیسیون مجلس است و در صحن نیامده تا ببینیم به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

این مقام مسوول تشریح کرد: اگر تایید شود که خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه‌ای که شورا برای مصرف‌کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمی‌رسد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها