کد خبر : 54802

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: نسبت به قبل از محدودیت‌های کرونایی قیمت خودروها تغییراتی داشته است و این افزایش یا کاهش در بازه ۵ تا ۱۰ درصد است.

به گزارش خودروتک، اسد کرمی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد تاثیر محدودیت‌های کرونایی بر بازار خودرو اظهار کرد: نسبت به قبل از محدودیت‌های کرونایی قیمت خودروها تغییراتی داشته اما بعضی از آن‌ها افزایشی و بعضی کاهشی بوده است و بازه آن بین ۵ تا ۱۰ درصد است.

وی با اشاره به قیمت‌های روز خودرو تصریح کرد: در حال حاضر قیمت پراید 106 میلیون، تیبا صندوق دار ۱۲۲ میلیون، تیبا هاچ بک ۱۳۰ میلیون، ساینا ۱۳۰ میلیون، پژو ۴۰۵ حدود ۱۹۵ میلیون، پژو پارس ۲۲۰ میلیون، پژو ۲۰۶ حدود ۲۰2 تا 205 میلیون خرید و فروش می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو افزود: در این بین خودروهایی مانند پژو ۴۰۵ و پژو پارس با کاهش قیمت مواجه بودند اما پژو ۲۰۶ که پیش از این تا حدود ۱۷۰ میلیون تومان با کاهش قیمت مواجه شده بود این بار با افزایش قیمت به 205 میلیون رسیده است. با این حال با توجه به تعطیلی دوهفته نمایشگاه‌های خودرو فعلا قیمت‌ها چندان ثابت نیست.

کرمی در پاسخ به سوالی پیرامون واردات خودرو و تاثیر آن بر بازار این محصول خاطر نشان کرد: مدت‌ها است که از واردات خودرو صحبت می‌شود، اما هنوز انجام نشده است. اگر واردات خودرو عملی شود دگرگونی در بازار خودرو رخ می‌دهد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: اگر واردات خودرو آزاد شود قیمت خودروهای داخلی سقوط خواهد کرد. اراده‌ای در مورد واردات خودرو وجود ندارد اما اگر این اتفاق بیفتد قیمت خودروهای داخلی بسیار کاهش خواهد یافت. 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها