کد خبر : 54715

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: وضعیت تهران نارنجی اعلام شده است. ممکن است فعالیت نمایشگاه‌داران خودرو از شنبه آغاز شود. با بازگشایی بازار احتمالا قیمت خودرو ارزان می‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت‌نیوز، محدودیت‌های و تعطیلات دو هفته‌ای کرونایی بازار خودرو را سوت و کور کرد. به گفته نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، با توجه به تعطیلات تهران تعداد فروشندگان خودرو زیاد شده؛ این در حالی است که خریداران برای خرید خودرو مورد نظرشان دست نگه داشته‌اند و منتظر کاهش بیشتر قیمت خودروهای داخلی و خارجی هستند.

گزارش ایرنا از بازار خودرو حاکی از کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی نسبت به ۲۰ روز گذشته است.

نعمت الله کاشانی نسب معتقد است: چنانچه بانک مرکزی بتواند بازار ارز را کنترل کند، قیمت خودرو بعد از رفع محدودیت‌ها کاهش می‌یابد؛ این در حالی است که قیمت دلار بعد از رفع محدودیت‌های کرونایی قابل پیش‌بینی نیست.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا از شنبه بازار خودرو عملا بازگشایی می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: وضعیت تهران نارنجی اعلام شده و ممکن است فعالیت نمایشگاه‌داران خودرو از شنبه آغاز شود.

هفته گذشته اسد کرمی، دیگر نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفته بود: «با اعمال محدودیت‌های کرونایی فروش خودرو توسط کسانی که نیاز به پول دارند، افزایش یافته است. احتمال دارد هفته آینده (این هفته) قیمت خودروهای داخلی و خارجی دوباره کاهش یابد.»

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها