کد خبر : 54524

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از برنامه‌ریزی برای طراحی خودروهای به‌روز و ارزان‌قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از شاتا، سورنا ستاری در نشست مشترک با وزیر صنعت و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبر معظم انقلاب درباره بررسی طرح تولید خودروی به روز و اقتصادی افزود: ایجاد نوآوری با استفاده از طراحی‌های داخلی بیشتر خواهد شد و به همین دلیل، در طرح تولید خودروی ارزان‌قیمت و به روز بر طراحی با استفاده از ظرفیت‌های داخل کشور تاکید داریم.

وی با اعلام اینکه چنانچه طراحی دست مهندسان داخلی باشد، خلق خودرو خواهیم کرد، گفت: باید از کپی‌کاری در حوزه خودرو و مونتاژ خارج شویم و به سمت خلق خودرو با استفاده از طراحی نیروهای متخصص کشورمان و نخبگان حرکت کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ضمن تاکید بر اینکه آینده صنعت خودرو در هوشمندسازی است، افزود: کشور ما نیز در آینده باید به سمت تولید خودروهای هوشمند و برقی برود تا از این موضوع عقب نمانیم که این مهم نیز در دستور کار قرار دارد.

در این جلسه با حضور علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت،طرح تولید خودروی مدرن و اقتصادی با ورود به عمق داخلی‌سازی بیشتر، توجه به تاب‌آوری و پلت‌فرم‌های مشترک با استفاده از ظرفیت دو خودروساز بزرگ کشور و همچنین بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت. در این مراسم همچنین رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با مهم خواندن انطباق قیمت‌ها در صنعت خودرو با قیمت‌های جهانی گفت: در اجرای خودروی مدرن و اقتصادی باید نگاه ویژه‌ای به کیفیت شود. علی آقامحمدی افزود: برای تولید و خودرو‌های ارزان و مدرن باید تمام دستگاه‌های مرتبط تعامل داشته باشند و مشکلات پیش پای خودروسازان در این طرح برداشته شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای رقابتی برای اجرای این طرح بیان کرد: خودروسازان دولتی و بخش خصوصی باید در کنار هم این طرح را جلو ببرند. رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: انطباق با قیمت‌های جهانی نیز نکته حائز اهمیتی است که سبب ورود خودرو‌های تولیدی کشورمان به بازار‌های رقابتی دنیا خواهد شد.

آقامحمدی ادامه داد: توجه به استاندارد‌های نوین و روز دنیا در تولید خودرو‌ها و پلت‌فرم‌های ایجادشده بسیار مهم است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها