کد خبر : 54517

قیمت خودرو دیروز بیشتر از هر زمان دیگری در چند هفته اخیر به بازار ارز نگاه می کرد. سیگنال های جدید از بازار ارز روند کاهش قیمت خودرو را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش خودروتک، روند قیمت خودرو در روز دوشنبه نشان داد که با وجود کاهش چشمگیر تقاضای موثر در بازار خودرو، همچنان موثرترین فاکتور در قیمت خودرو، نرخ ارز است و بازار هنوز به طور کامل از فاز سرمایه ای خارج نشده است.

دیروز قیمت اکثر خودرو ثابت بود و تنها در یک بازه یک میلیون تومانی نوسان داشت که این امر نیز همواره در قیمت خودرو طبیعی بوده و کاهش یا افزایش قیمت به حساب نمی آید. با این حال بسیار بعید به نظر می رسد که در این شرایط خریداران وارد فاز خرید شده و تقاضا به بازار بازگردد. چرا که چشم انداز قیمت ارز و به دنبال آن قیمت در دیگر بازارهای موازی همچنان نزولی است.

دیروز قیمت دلار در صرافی ملی با افزایش 2.2 درصدی به 25 هزار تومان رسید و این نرخ 550 تومان از روز یکشنبه بیشتر بود. همین مساله هم روند کاهش قیمت خودرو را کند کرد.

در همین حال رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفتگو با ایلنا از کاهشی بودن روند قیمت خودرو خبر داد و گفت: روند قیمت‌ها همچنان کاهشی است به طوری‌که نسبت به ۲۰ روز پیش قیمت خودرو ۳۱ تا ۳۲ درصد کاهش پیدا کرده است و این افت قیمت با کاهش قیمت ارز ادامه دارد. البته هنوز قیمت‌ها به نرخ 10 شهریور امسال نرسیده است. قیمت‌هایی که بعد از 20 شهریور اعلام شد روی کاغذ بود و در واقع خرید و فروشی انجام نمی‌گرفت.

وی با اشاره به قیمت‌های روز خودرو گفت: پژو 206 تیپ 2 که به 250 تا 260 میلیون تومان رسیده بود به کمتر از 170 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. سانتافه که 3.5 میلیارد تومان خرید و فروش می‌شد به 2.4 میلیارد تومان رسیده است.

موتمنی افزود: در بین خودروهای داخلی نیز تیبا 110 میلیون، تیبا 2 حدود 114 میلیون و پراید 131 به قیمت 95 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

رییس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو تصریح کرد: توصیه ما به خریداران خودرو این است که از واحدهای صنفی معتبر خرید کنند و پروانه آن را هم رویت کنند. اگر در این شرایط کرونایی خودرویی خریداری کنید که تعویض پلاک آن انجام نشود ممکن است مشکلات زیادی داشته باشد از جمله اینکه مشکل حقوقی یا فنی داشته باشد یا در رهن شرکتی باشد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها